PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32797}

Kes

7,7 3 553
oceny
7,7 10 1 3553
8,1 13
ocen krytyków
Kes
powrót do forum filmu Kes

Jeden z ulubionych filmów Mistrza, o którym wspomina w swojej autobiografii. Lepszej
rekomendacji raczej nie potrzeba.

ocenił(a) film na 8
meszi

dokładnie dlatego obejrzałam ten film,
sam Kieślowski mi go 'polecił'
:)

użytkownik usunięty
meszi

"Zawsze mówiłem, że nie chce być asystentem. Ale na przykład, jakby mnie poprosił Ken Loach, tobym chętnie podawał mu kawę. Obejrzałem Kes w Szkole Filmowej i wiedziałem, że temu człowiekowi chętnie przynosiłbym kawę. Gotowałbym kawę, żeby zrozumieć, jak on to robi"
K. Kieślowski

meszi

W "Amatorze" jest scena jak główny bohater przegląda książkę o filmie, są tam wizerunki dwóch reżyserów, jednym z nich jest Loach.

meszi

W ostatni czwartek w kinie pałacowym w Poznaniu z okazji wykładu o Kieślowskim prof. Jazdon wspomniał o tym filmie. Film wybitny, polecam.

ocenił(a) film na 9
meszi

też dlatego obejrzałem :)

użytkownik usunięty
meszi

no proszę, widzę że jednak mój gust filmowy jest na wysokim poziomie:)))) uwielbiam ten film odkąd go pierwszy raz zobaczyłam!

ocenił(a) film na 8
meszi

Wcale się nie dziwię :) ponieważ film "Kes" zawiera poetyckie przejęcie nad naturą ludzką podobnie jak ostatnia scena z "Krótkiego filmu o zabijaniu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones