film

Klub kawalerów

1962
1h 23m
6,8 623
oceny
6,8 10 1 623
Film muzyczny zrealizowany na podstawie sztuki Michała Bałuckiego, popularnego polskiego dramaturga końca XIX wieku, którego dorobek zaliczany jest do żelaznego... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Klub kawalerów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film muzyczny zrealizowany na podstawie sztuki Michała Bałuckiego, popularnego polskiego dramaturga końca XIX wieku, którego dorobek zaliczany jest do żelaznego repertuaru polskich teatrów. Jego najbardziej znanymi sztukami są - obok "Klubu kawalerów"- "Dom otwarty" i "Grube ryby". Akcja filmu rozgrywa się w Krakowie, na początku XXFilm muzyczny zrealizowany na podstawie sztuki Michała Bałuckiego, popularnego polskiego dramaturga końca XIX wieku, którego dorobek zaliczany jest do żelaznego repertuaru polskich teatrów. Jego najbardziej znanymi sztukami są - obok "Klubu kawalerów"- "Dom otwarty" i "Grube ryby". Akcja filmu rozgrywa się w Krakowie, na początku XX wieku. Kilku miejscowych antyfeministów zaliczających się do lokalnej elity towarzyskiej zakłada Klub Kawalerów. Po pewnym czasie na łono klubu powraca także chwilowy odstępca, pan Piorunowicz. Porzucona przez niego żona Jadwiga przybywa do Krakowa, z miejsca zwracając uwagę klubowiczów. Właśnie w pogoni za piękną panią Piorunowiczową kawalerowie udają się do Krynicy. Tam dzięki energii i pomysłowości swatki Dziurdziulińskiej na ślubnym kobiercu staje aż sześć par - w ten sposób działalność Klubu Kawalerów zostaje zakończona.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Iluzjon
tytuł oryg.
Klub kawalerów
inne tytuły
Bachelor's Club Miedzynarodowe
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

za każdym razem oglądam ją z radością i lekkim smutkiem. Radością, bo widzę wspaniałych
aktorów w czasach ich młodości, ze smutkiem... ponieważ większość z nich już nie żyje. Kunszt
aktorski na najwyższym poziomie.

Niesamowite zobaczyć

ocenił(a) film na 10

mojego ukochanego Andrzeja Maya śpiewającego i tańczącego, jaka to utalentowana bestia była i jaka ślicznota. Albo bezcenne zobaczyć Pawlika całującego się.

A obsada jest tak doborowa, iż gwarantuje świetną zabawę. Film nie tylko śmieszy ale i zachwyca. Perełka w polskiej kinematografii.

a nie komedia.

Może to komuś zaoszczdzi zawodu.

komedia muzyczna świetnie zagrana Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones