PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626221}
6,7 223
oceny
6,7 10 1 223
Kołysanka z Phnom Penh
powrót do forum filmu Kołysanka z Phnom Penh

Cytując za jedną stroną:

- Bardzo długo szukałem tematu na swój pełnometrażowy debiut, to właściwie ten film mnie znalazł. Wykonując w Kambodży całkowicie inną pracę filmową, trafiłem na Ilana Schcikmana, który na 51. Ulicy w Phnom Penh stara się utrzymać rodzinę, swoje marzenie o wolności, normalnym życiu, potrzebie miłości, która jest u niego ogromna. Ten człowiek, od pierwszej chwili, kiedy spotkaliśmy się, zafascynował mnie. I to całe jego otoczenie, bardzo ciemne. Tam nieopodal jest dyskoteka, która nazywa się "Jądro ciemności", jak z Conrada - powiedział reżyser w studiu krakowskiego festiwalu.

- ten film to dobra dekompozycja tego 'pierwszego dobrego wrażenia'. Na początku Ilan sprawia wrażenia naiwnego ale dobrodusznego frajera. Człowieka który był nikim w Izraelu, więc postanowił uciec do Trzeciego Świata. Uważa się za kogoś lepszego, emanuje pseudoduchowością ale w środku tak naprawdę jest zmanierowanym dzieciakiem i totalnym egoistą. I to wychodzi pod koniec filmu. Jego żenujące reakcje aby tylko pozbyć się drugiego dziecka, aby tylko zdjąć z siebie odrobinę odpowiedzialności.

Generalnie to film o tym jak frajer z Izraela robi dziecko Kambodżance a następnie uzależnia ją/terroryzuje, nie za pomocą pięści ale psychiki.

Tacy ludzie jak Ilan nie powinni mieć dzieci.

ocenił(a) film na 8
zlakarma

zgadza , przed chwilą obejrzałam . jestem przerażona . całkowity brak empatii , kiedy się pyta żony czy idą coś zjeść , po tym , kiedy ta przed momentem oddała dziecko .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones