film

Kobieta z prowincji

1984
1h 44m
6,7 932
oceny
6,7 10 1 932
7,1 8
ocen krytyków
Historia życia kobiety, która mieszka w małym miasteczku w Małopolsce. Zobacz pełny opis
Kobieta z prowincji zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

60-letnia Andzia mieszka w małym miasteczku. Pomimo cieżkiego życia uważa się za osobe nie mającą prawa narzekać. Ma drugiego męża, emerytowanego piekarza, Solskiego, właściciela piętrowego domu. Andzia zajmuje się zdobywaniem pieniędzy dla swoich dzieci z pierwszego małżeństwa - Heniusia i Celinki, choć one już dawno usamodzielniły się i60-letnia Andzia mieszka w małym miasteczku. Pomimo cieżkiego życia uważa się za osobe nie mającą prawa narzekać. Ma drugiego męża, emerytowanego piekarza, Solskiego, właściciela piętrowego domu. Andzia zajmuje się zdobywaniem pieniędzy dla swoich dzieci z pierwszego małżeństwa - Heniusia i Celinki, choć one już dawno usamodzielniły się i mieszkają w dużym mieście. Była przez trzydzieści lat wdową, pracowała zmywając talerze w gospodzie, z trudem wychowywała dwójkę swoich dzieci. Choć kiedyś bardzo kochała Tadka, wyszła za mąż za solidnego i poważnego Szczepana, który niestety po narodzinach drugiego dziecka utonął. Ale najważniejszą rzeczą w jej życiu była i jest troska o dzieci. Temu zadaniu poświęca się bez reszty.

na podstawie
Waldemar Siemiński (powieść) (dialogi) / Andrzej Barański (dialogi)
studio
Zespól Filmowy Oko
tytuł oryg.
Kobieta z prowincji
inne tytuły
Woman From Provinces Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Piątku, Pęcławicach, Piekarach, Czarnocinie (obecnie Wolbórka) oraz Tworzyjankach (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

reżyser "Dwóch Księżyców" nie zawodzi: historię życia pewnej kobiety opowiada z typową dla swojej twórczości wrażliwością i życzliwością dla bohaterów swoich filmów. Polecam gorąco. 8/10.

Niespodzianka

ocenił(a) film na 8

Nie obiecywałam sobie zbyt wiele, dlatego tym większe było moje zaskoczenie oryginalnością fabuły i narracji, jak i również jakością scenariusza. Podoba mi się fakt, że główna bohaterka jest jednocześnie pospolita, i absolutnie wyjątkowa. To, jak przeżywa swoją rzeczywistość, ma w sobie bardzo wiele poezji i uroku....

Nawet mi się podobał

ocenił(a) film na 8

Bardzo fajna rola Dykiel, ona potrafi grać w takich filmach. Nawet fajny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones