Film

Kobieta z prowincji

1984
1 godz. 44 min.
6,7 828
ocen
6,7 10 1 828
580
chce zobaczyć
60-letnia Andzia mieszka w małym miasteczku. Pomimo cieżkiego życia uważa się za osobe nie mającą prawa narzekać. Ma drugiego męża, emerytowanego piekarza, Solskiego,... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Kobieta z prowincji zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

60-letnia Andzia mieszka w małym miasteczku. Pomimo cieżkiego życia uważa się za osobe nie mającą prawa narzekać. Ma drugiego męża, emerytowanego piekarza, Solskiego, właściciela piętrowego domu. Andzia zajmuje się zdobywaniem pieniędzy dla swoich dzieci z pierwszego małżeństwa - Heniusia i Celinki, choć one już dawno usamodzielniły się i60-letnia Andzia mieszka w małym miasteczku. Pomimo cieżkiego życia uważa się za osobe nie mającą prawa narzekać. Ma drugiego męża, emerytowanego piekarza, Solskiego, właściciela piętrowego domu. Andzia zajmuje się zdobywaniem pieniędzy dla swoich dzieci z pierwszego małżeństwa - Heniusia i Celinki, choć one już dawno usamodzielniły się i mieszkają w dużym mieście. Była przez trzydzieści lat wdową, pracowała zmywając talerze w gospodzie, z trudem wychowywała dwójkę swoich dzieci. Choć kiedyś bardzo kochała Tadka, wyszła za mąż za solidnego i poważnego Szczepana, który niestety po narodzinach drugiego dziecka utonął. Ale najważniejszą rzeczą w jej życiu była i jest troska o dzieci. Temu zadaniu poświęca się bez reszty.

na podstawie
Waldemar Siemiński (powieść) (dialogi) /
studio
Zespól Filmowy Oko
tytuł oryg.
Kobieta z prowincji
inne tytuły
Woman From Provinces Miedzynarodowe
Więcej...
Zdjęcia do filmu realizowano w Piątku, Pęcławicach, Piekarach, Czarnocinie (obecnie Wolbórka) oraz Tworzyjankach (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych