PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93683}

Kobieta zamężna

Une femme mariée
6,8 807
ocen
6,8 10 1 807
6,8 4
oceny krytyków
Kobieta zamężna
powrót do forum filmu Kobieta zamężna

Mistrz o kobiecie.

ocenił(a) film na 8

Godard, jak nieliczni mistrzowie kina (Antonioni, Bergman, Lelouch), potrafi pokazać, jak beznadziejne są kobiety. Bohaterka zdradza męża i bez mrugnięcia okiem kłamie mu w twarz, że jest wierna. Mało tego, domaga się, aby on udowodnił swoją wierność! Szczyt kobiecej bezczelności? Nie, polskie kobitki potrafią o wiele więcej :)

MaX_Q

Mocne słowa! :)

MaX_Q

Bla bla bla... Z kolei inni mistrzowie potrafili pokazać, jak beznadziejni są mężczyżni. Przykładem mogą być następujące filmy: "Niezamężna kobieta" Paula Mazurskiego, "Cały ten zgiełki" Boba Fosse, "Thelma i Louise" Ridleya Scotta. Mężczyżni tam zdradzają bez mrugnięcia okiem, kłamią i mimo wszystko oczekują wierności. Co to wogóle za temat do dyskusji? Każdy zresztą będzie pisał głownie o swoich przeżyciach i ze swojego punktu widzenia będzie miał rację, Tylko po co te uogólnienia? Wszyscy jesteśmy, jacy jesteśmy. Sa wśród nas ludzi - głupcy, zdracy, kłamczuchy, agresorzy, socjopaci'. sadyści, po prostu do wyboru do koloru ludzkiej menażerii. No i co? No i nic. Dodam jeszcze zgodnie z Twoją ramówką: polscy mężczyżni potrafiąo wiele więcej?!!

ocenił(a) film na 8
duzami

Fakt, i dlatego relacje międzyludzkie i wszystko wokół jest takie beznadziejne, jak polskie kino :)

MaX_Q

Polskie kino jest niedobre, ale polecam "Dla Ciebie i Ognia", jeżeli lubisz takie klimaty.

ocenił(a) film na 8
duzami

Dzięki, widziałem, ma w sobie ogień wczesnego Żuławskiego :)

ocenił(a) film na 6
duzami

ogólnie zgadzam sie z tym co tu piszesz, ale nie odbieram tak krytycznie obrazu mężczyzny ukazanego w filmie "cały ten zgiełk". ;) dla mnie to po prostu portret człowieka totalnie pochłonietego przez sztukę. sam cierpi.

Goat_2

Cierpi, ale i zdradza. Nie ma wyjścia, bo otaczają go same piękne dziewczyny, które wyciągają do niego ręce, mówiąc: bierz mnie! Żyje w świecie, w którym jest Bogiem. One dzięki niemu mogą zrobić karierę, więc jest takim "biernym podrywaczem", który nawet nie musi się starać. Widziałeś oczy jego żony? Smutne i rozumiejące. Ona wie, że tak już będzie zawsze, dlatego nawet zaprzyjażnia się z jego aktualną dziewczyną. Adla niego nawet śmierć ma twarz pięknej kobiety /Jessica Lang/. Cierpi, ale i zadaje cierpienie. Nie pamiętam już tak dokładnie tego filmu, wszystkich scen, ale słyszałam, że reżyser wzorował się w dużej mierze na swoim życiu. Czy jednak, jak piszesz "pochłonięcie przez sztukę", usprawiedliwia zadawanie osobom z otoczenia, cierpienia?

ocenił(a) film na 6
duzami

no właśnie ja go usprawiedliwiam. artyści jako "nadczłowieki". a bardziej po ludzku - to są maniakalne typy, którzy musza sprawowac kontrolę nad wszystkim, co ich otacza.

Goat_2

Tak orzekłeś, dyskutancie, dobranoc!

MaX_Q

ktoś pana skrzywdził? uwielbiam tego typu komentarze, kobiety są złe, bo mnie jakaś zostawiła, zdradziła etc. bez powodu nie zostawiają.

ocenił(a) film na 8
ner

Nie o to chodzi. Rzecz w tym, że kobiety są beznadziejnie pokręcone już na wejściu i w żaden sposób nie da się z nich wydobyć przyzwoitego poziomu "kompatybilności". Co potwierdza cała historia kina. Femme fatalle, i tyle :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones