PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34651}

Kobieta-diabeł

Onibaba
7,7 2 662
oceny
7,7 10 1 2662
8,0 8
ocen krytyków
Kobieta diabeł
powrót do forum filmu Kobieta-diabeł

...czyli coś ciekawego co wyczytałem w książce "1001 filmów które musisz zobaczyć".

Po obejrzeniu filmu przeczytałem krótką notkę o nim w wyżej wymienionej knidze. Oto fragmenty:


!!!(SPOILERY)!!!


"Kobietę tak dręczyło pragnienie ujrzenia twarzy samuraja, że go zabiła(niezmiernie poruszający moment filmu), a po zdjęciu z jego twarzy maski zobaczyła zniekształcone oblicze japońskiej ofiary bomby atomowej(hibakusha).[...] Jej synowa rozbiła maskę siekierą i odkryła krwawiącą twarz żywej hibakusha.[...] Ukazując demoniczną maskę przykrywającą zniekształconą twarz hibakusha - ludzi naznaczonych w Japonii przez wybuch bomby atomowej pod koniec drugiej wojny światowej - Shindo łączy opowieść o uniwersalnej treści z całkiem realnym horrorem."

Mr Minio

XIV wiek i bomba atomowa... to faktycznie ciekawe. aż mam ochotę kupić książkę i dowiedzieć się więcej "ciekawostek"

caromilla

Żeby było jasne, niczemu nie zaprzeczam. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w filmie dziejącym się dawniej umieścić nawiązania do historii najnowszej, czy teraźniejszości, dlatego interpretację tę uznałem za ciekawą i wartą zamieszczenia. Nie pamiętam już samego obrazu na tyle, aby oceniać jej poprawność, ale w momencie kiedy ją umieszczałem (już dwa lata temu!) uważałem najwidoczniej, że warto to tutaj zamieścić.

ocenił(a) film na 8
Mr Minio

i słusznie! rzeczywiście ciekawy trop interpretacyjny.

ocenił(a) film na 7
Mr Minio

no i ja sie dolaczam do podziekowania - wprawdzie filmu jeszcze nie ogladalem - ale juz go kupilem i mam wlasnie zamiar sie za niego teraz wziasc - takze dzieki za wskazowke - postaram sie cos z tych rzeczy "odkryc"... :)

ocenił(a) film na 10
Wikus_Van_De_Merwe

Można zakupić ten film w Polsce ?

ocenił(a) film na 7
rk360

a tego to nie wiem - ja jestem z Niemiec i mam tutejsze DVD "Onibaba - Die Töterinnen" czyli "Onibaba - Zabojczynie"....z dubbingiem niemieckim i oryginalnym japonskim....

ocenił(a) film na 8
Mr Minio

Bardzo ciekawa interpretacja.

Mr Minio

Film odlot.

babella

Wiadomo od lat.

ocenił(a) film na 7
Mr Minio

No wlasnie. Ide sobie po kolei z tymi filmami z ksiazki i pierwszy raz dla mnie opis jakis odrealniony. W ogole nie widzialem w filmie takiego nawiazania. Nie czulem go tak. Raczej tak jak ludzie opisujacy wrazenia w innych watkach na forum.

ocenił(a) film na 9
Mr Minio

nadinterpretacja, tak jakby wygląd twarzy hibakusha był ustandaryzowany!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones