PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=891}

Kochankowie z Kręgu Polarnego

Los Amantes del Círculo Polar
7,6 3 030
ocen
7,6 10 1 3030
6,2 4
oceny krytyków
Kochankowie z Kręgu Polarnego
powrót do forum filmu Kochankowie z Kręgu Polarnego

Rzeczywiście, powiew magii czuć niesamowity. Ale o co chodzi z tym zakończeniem? Dwie wersje - jak i cały film widziany z 2 perspektyw? Może ktoś podpowie...

W każdym bądź razie warto obejrzeć!

katrol

Pierwsze zakończenie było takim jakie wszyscy chcieliby żeby było, a drugie było prawdziwym zakończeniem tej historii ... niestety

katrol

właśnie nie ! ta historia ma tylko jedno zakończenie i jest nim smierć Any. Już sama podejrzewałam, że mało prawdopodobne jest aby w zamyśle reżysera to zakończenie miało 2 wersje, bo po pierwsze niby dlaczego Otto nagle miałby dotrzec do domu niemieckiego Otta przed Ana, po drugie to niby alternatywne zakończenie widzimy tylko z perspektywy Any i następuje ono bezpośrednio po tym jak kamera "wtapia się" w jej oczy, nie ma wyrażnego oddzielenia tej sceny od sceny w której widzimy ją wbiegającą po schodach, co bardzo wyraźnie sugeruje że dalszy ciąg tej historii dzieje się tylko w mózgu Any, który juz obumiera ale jeszcze tworzy swoję idealną wizję tego zakończenia, po czym Ana umiera co jest jakby widoczne w tym jej zastygłym wzroku i fakcie że nie może sama objac Otta.
Moja teoria się potwierdziła po tym jak przeczytałam forum imdb, że sam reżyser Julio Medem przyznał, że takie jest własnie zakończenie tej historii i nawet miał jakby wyrzuty sumienia z tego powodu że uśmiercił główną bohaterkę i postanowił ją w pewnym sensie wskrzesić w swoim kolejnym filmie, "Lucia i sex". Oto link do wywiadu z nim który to sugeruje http://www.bbc.co.uk/films/2002/04/26/julio_medem_sex_and_lucia_interview.shtml

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones