PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32869}

Koniec z Hollywood

Hollywood Ending
7,0 14 226
ocen
7,0 10 1 14226
6,8 13
ocen krytyków
Koniec z Hollywood
powrót do forum filmu Koniec z Hollywood

Po obejrzeniu "Annie Hall" myślałem że filmy Woodego Allena nie są dla mnie, lecz postanowiłem zaryzykować - jak sie później okazało, opłacało się. "Koniec z Hollywood" to dosyć kontrowersyjny film przede wszystkim ze względu na to jak Allen porównuje kino amerykańskie z europejskim. Choć jest to jeden z nieco nowszych filmów Woodego to jak na razie jest moim ulubionym filmem amerykańskiego reżysera, a to dlatego iż posiada on bardzo oryginalny scenariusz, i sporą dawkę dobrego i co za tym idzie inteligentnego humoru. Cała historia jest przezabawna, a niektóre sceny są tak świetnie zagrane przez samego twórcę, że chyba nikt inny nie mógł by się znaleźć w roli Vala Waxmana. Wielu osobom nie podoba się styl Woodego i to że występuje w większości swoich filmów, szczerze mówiąc w tym filmie w ogóle mi to nie przeszkadzało.
Podsumowując - bardzo dobra komedia, tylko szkoda że aż tak przewidywalna :/

7/10

Spoko, zgoda, ale ja to odczytałem podwójnie, także jako "Holiłudzkie zakończenie" ;)

ocenił(a) film na 8
kAMSON

Przewidywalna? Spodziewałaś się że Francuzom film się spodoba, po czym wniosłaś?

ocenił(a) film na 8
kAMSON

Po pierwsze jestem mężczyzną, a po drugie nie chodziło mi o samo zakończenie, ale o wątki znajdujac się podczas trwania filmu. Spodziewasz sie ze będzie tak i po chwili twoje oczekiwania sie spełniają, według mnie ta wada mogła by byc skorygowana....albo ja dostaje "pierd...." gdy filmy są tak schematyczne....

kAMSON

A skąd niby tytuł "Hollywood ending"? ;)

użytkownik usunięty
Solomon_Kane

Prawdopodobnie stąd, że nawet ślepy może film zrobić...Podobny klimatem film Allena to Stzały na Broadway'u, również w pewnym sensie o "niemocy artystycznej"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones