film

Kraina cienia

Krajina ve stínu
2020
2h 15m
7,1 465
ocen
7,1 10 1 465
6,8 4
oceny krytyków
Kronika z życia małej przygranicznej wsi, na tle historii lat 30., 40. i 50. XX wieku. Bohaterowie mierzą się zarówno z nazizmem, jak i komunizmem. Życie na wsi zawsze... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Kraina cienia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Czeski Lew
Film zdobył 6 nagród Czeski Lew, inną nagrodę oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Kronika z życia małej przygranicznej wsi, na tle historii lat 30., 40. i 50. XX wieku. Bohaterowie mierzą się zarówno z nazizmem, jak i komunizmem. Życie na wsi zawsze toczyło się razem, w trudnych warunkach granicznych ważne było, aby każdy mógł sadzić, zbierać plony, przeżyć zimę i wychowywać dzieci. Ale potem przychodzi czas, kiedyKronika z życia małej przygranicznej wsi, na tle historii lat 30., 40. i 50. XX wieku. Bohaterowie mierzą się zarówno z nazizmem, jak i komunizmem. Życie na wsi zawsze toczyło się razem, w trudnych warunkach granicznych ważne było, aby każdy mógł sadzić, zbierać plony, przeżyć zimę i wychowywać dzieci. Ale potem przychodzi czas, kiedy trzeba wybrać, kto jest Austriakiem, Niemcem, a kto Czechem. Nagle trzeba wybrać, który z sąsiadów jest sprzymierzeńcem, a kto w rzeczywistości wrogiem. Historia, a wraz z nią niesprawiedliwość, ludzka słabość i przemoc wpływają na codzienne życie ludzi. W takiej chwili sąsiedzi mogą zostać mordercami. Marie jest Czeszką, ale jej mąż jest mocno przywiązany do tutejszej ziemi i zawsze był Niemcem. Mają chałupę, pole, wychowują syna i starają się żyć zgodnie z tym, co słuszne. Najpierw obserwują narastającą wzajemną nienawiść mieszkańców wioski, a potem gniew spada na nich samych...  Wstrząsająca historia pogranicza i jego czeskich i austriackich mieszkańców. Jak pogodzić się z zabójstwami sąsiadów? Jak stawić czoła rosnącemu złu, któremu nikt się nie sprzeciwia? Co może przezwyciężyć wola ludzka i jaką wartość ma pokora i nadzieja?

studio
Ceská Televize (koprodukcja) / Filmpark (koprodukcja)
tytuł oryg.
Krajina ve stínu
inne tytuły
Shadow Country Międzynarodowy
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dzieje człowieka

ocenił(a) film na 9

Trudno myślami opuścić ten film, powiedział on bowiem wszystko. Dwa okrutne totalitaryzmy połykają małą wioskę, a co najważniejsze - jej społeczność. To na ludziach zasadza się ta historia. Poznajemy człowieka w każdej jego odmianie. Wojna i to co z nią związane to zasadzka, nienawistna i diaboliczna pułapka na naturę...

więcej

Ten film pokazuje Czechów jako ofiary dwóch totalitarnych systemów (to jest dla wszystkich oczywiste). Ale pokazuje ich w ten sposób, że kilku ekstremistów w czasach hitleryzmu i kilku ekstremistów w czasie komunizmu zachowywało się zbrodniczo, a cała społeczność ucierpiała (morderstwa, gwałty).

Chciałbym napisać,...

więcej

czasach rozwijającego się hitleryzmu, potem wojny, na koniec nowych porządków komunistycznej Czechosłowacji. Świetnie nakręcony, świetnie zagrany, bardzo dramatyczny, nieco zaskakujący swoją końcową częścią. To nie jest kolejny czeski film z komediowymi wątkami wsi która przeszła ten okres bezboleśnie. Warto zobaczyć!

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones