PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694076}

Kwiaty na poddaszu

Flowers in the Attic
6,3 11 602
oceny
6,3 10 1 11602
Kwiaty na poddaszu
powrót do forum filmu Kwiaty na poddaszu

Nie czytałam książek a z doświadczenia wiem, że film spłyca i nie ukazuje wielu spraw, wątków. Dlatego mam kilka pytań.
1.Czy Corrine przejawiała wcześniej jakąś niechęć do swoich dzieci lub traktowała je bardziej przedmiotowo jak lalki czy jednak była kochającą matką?
2. Czy Corrine naprawdę bała się ojca czy był to jednak pretekst by móc żyć bez dzieci i strach przed swoją matką?
3.Czy Corrine okłamała dzieci, że dom był na kredyt bo nie chciała iśc do pracy i tęskniła za bogatym życiem?
4. Kto wcześniej przebywał na strychu?

ocenił(a) film na 7
DarkAngel1989

1. Kochającą matką bym jej nie nazwała, ale troszczyła się, dbała o swoje dzieci i widać było, że jej na nich zależało.
2. Początkowo naprawdę bała się jego reakcji i tego, że nie zapisze jej spadku, później, po jego śmierci, po prostu korzystała z życia.
3. Nie, nie okłamała ich. Dom został z tego co pamiętam zastawiony, a po śmierci głowy rodziny mieli poważne kłopoty finansowe.
4. Odpowiadając na to pytanie, napisałabym poważny spoiler. Jeśli sama chcesz poznać, sięgnij po ,,Ogród cieni'' - prequel sagi Dollangangerów. Opowiada o życiu Olivii, o tym jak wyszła za mąż, jak przebiegało jej małżeństwo i jak to wszystko się zaczęło. Jeśli jednak nie chcesz czytać, a chcesz wiedzieć kto przebywał to daj znać ;)

dagao

W najbliższym czasie nie zamierzam sięgać po te książki i chętnie się dowiem o co w tym wszystkim chodziło. Widziałam chyba 3 filmy wiem że na pewno jeszcze 1 został ale mimo to poproszę o spoilery. :)

ocenił(a) film na 7
DarkAngel1989

Okej. Przed Tobą wyczerpująca odpowiedź :P

----SPOILER----
Może zacznijmy od tego, jak wyglądała sytuacja w ,,Ogrodzie cieni''. Olivia poznaje i wychodzi za mąż za Malcolma. Jest szczęśliwa. Niestety, jak to bywa, wszystko się psuje. Malcolm, zły na matkę, że odeszła, że go opuściła, kiedy ten miał 5 lat, jest dość zaborczy i ma niezbyt dobrą opinię o kobietach. Po pewnym czasie pojawia się jego ojciec z nową, piękną, o wiele młodszą i co ważniejsze brzemienną małżonką.
Wkrótce urodziła syna, którego nazwała Christopher(przyszły mąż Corrine). Gdy zmarł Gerlald, jego żona była zrozpaczona. Do tego wszystkiego, okazało się, że Malcolm ją wielokrotnie gwałcił. Dlaczego? Ponieważ przypominała mu jego ukochaną matkę, która go zostawiła oraz chciał ją w jakiś sposób ukarać i po części odzyskać.
Po kilku ,,odwiedzinach'', okazało się, że Alice jest w ciąży. Odseparowana od otoczenia, ostatnie miesiące ciąży spędziła w północnym skrzydle, w dobrze nam znanym pokoju. Tam urodziła córkę, Corrine(przyszłą żonę Chrisa).
Jak widzisz, nie mogłam odpowiedzieć jednym zdaniem, historia jest zbyt poplątana. Szczerze, polecam przeczytać książki. Ekranizacje, jak to bywa dosyć się różnią od powieści, a one z kolei są o wiele ciekawsze i jeszcze bardziej zaskakujące.

dagao

Czyli Corrine i Christtopher byli rodzeństwem, ale czy o tym wiedzieli? Czy Corrine wiedziała że nie jest córką Olivii? I Jak to się stało, że zamknięto ich oboje do góry i jak uciekli?

ocenił(a) film na 7
DarkAngel1989

Nie wiedzieli o tym. Chris wyjechał na studia, poza tym od początku było wiadomo kim jest w rodzinie. Z Corrine spotkał się po raz pierwszy gdy był pełnoletni, nie pamiętam ile dokładnie miał lat.
Nie, nie wiedziała o tym.
Olivia przez te dziewięć miesięcy udawała ciążę i odprawiła większą część służby, by przyszłe dziecko Alice i Malcolma, po prostu wziąć i uznać za ich wspólne(jej i Malcolma). Na ostatnie miesiące ciąży Alice przyjechała. Olivia zaprowadziła ją do tego pokoju i tam miała urodzić. Po narodzinach, Olivia wzięła Corrine do głównej części domu i oznajmiła, że to jej córka. Kochała Corrine i bardzo o nią dbała.
Alice z tego co pamiętam potem wyjechała, tak jak wcześniej ustalili. Kobieta była już po części obłąkana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones