PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694076}

Kwiaty na poddaszu

Flowers in the Attic
6,3 11 602
oceny
6,3 10 1 11602
Kwiaty na poddaszu
powrót do forum filmu Kwiaty na poddaszu

No sama nie wiem...

ocenił(a) film na 5

porównując ten film do jego starszej wersji z '87 uważam, że nie przyćmił swojego poprzednika.
Jedyne co było w nim fajniejsze to ładniejsi aktorzy w ładniejszych ciuchach i ładniejsze wnętrza
ładniejszego domu. Ot cały urok. Zabrakło mi w tym filmie tej ciężkiej atmosfery, poczucia
niesprawiedliwości i współczucia dla tych dzieci. Ot taki sobie filmik do gorącej herbatki i ciasteczka,
nic nie wnoszący do mojego życia. Czasami się zastanawiam jaki jest sens robienia dwa razy tego
samego filmu, no ale widocznie jakiś jest skoro rocznie powstają przynajmniej 2-3...
Moja ocena: 5/10

ocenił(a) film na 7
glam_girl

Jak dla mnie ta wersja jest odrobinę bardziej zbliżona do książki, dlatego mnie podoba się bardziej. Książka na prawdę wstrząsa, w filmie tego nie ma, ale tak to już jest z adaptacjami.

ocenił(a) film na 5
xalicex

no właśnie jestem na etapie czytania sagi. ponieważ nie miałam okazji przeczytania poszczególnych części po kolei, a ciągnie mnie do niej okrutnie, odkąd przeczytałam ostatnią (wiem, ale to były wakacje i tak jakoś wyszło), więc czytając część drugą, postanowiłam znaleźć jednak część pierwszą, coby sobie co nieco w główce poukładać. wygląda na to, że jednak czeka mnie poszukiwanie "Kwiatów..." w wersji papierowej. co do atmosfery - o ile zdążyłam się zorientować, książki mają jej aż nadto, natomiast film - taki se.

ocenił(a) film na 5
glam_girl

Zgadzam się. Tak jak sama pisałam: brak emocji takie które wzbudziła książka i aż chciało się sięgnąć po następne części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones