film

Lew

Le lion
2020
1h 35m
5,7 1 406
ocen
5,7 10 1 1406
Gdy znika narzeczona lekarza pracującego w szpitalu psychiatrycznym, zdesperowany medyk prosi o pomoc swojego pacjenta, który podaje się za tajnego agenta. więcej mniej
Lew zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Lew
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2020-05-05T13:20:23 https://fwcdn.pl/webv/36/90/53690/53690.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/39/852039/lew_trailer_pl.vp9.1080p.webm

Zamknięty w szpitalu psychiatrycznym Léo Milan (Dany Boon) bezskutecznie próbuje przekonać lekarzy, że jest tajnym agentem o pseudonimie Lew. Zajmujący się jego terapią doktor Romain (Philippe Katerine) podchodzi do tych rewelacji z dystansem. Cierpiący na mitomanię pacjenci, którym wydaje się, że są kimś innym, to w końcu jegoZamknięty w szpitalu psychiatrycznym Léo Milan (Dany Boon) bezskutecznie próbuje przekonać lekarzy, że jest tajnym agentem o pseudonimie Lew. Zajmujący się jego terapią doktor Romain (Philippe Katerine) podchodzi do tych rewelacji z dystansem. Cierpiący na mitomanię pacjenci, którym wydaje się, że są kimś innym, to w końcu jego codzienność... Kiedy jednak narzeczona psychiatry zostaje w dramatycznych okolicznościach uprowadzona, nie ma wyjścia. Musi zaufać swemu podopiecznemu i wraz z nim rusza tropem tajemniczych porywaczy.

boxoffice
$3 507 711 na świecie
$3 507 711 poza USA
studio
Artémis Productions (koprodukcja) / Canal+ / Ciné+ / więcej
tytuł oryg.
Le lion
inne tytuły
Zdjęcia do filmu powstały w Paryżu (Francja) i Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Typowo francuski humor, lekki i strawny. Dany Boon w formie - jak zawsze, dołącza do niego w roli zwariowanego psychiatry - znakomity Philippe Katerine. I ten duet sprawdza się znakomicie.Śmiało można polecić!

Léo 007

ocenił(a) film na 6

Całkiem udana lekka komedia sensacyjna z Danym Boon. Fabuła trochę szwankuje miejscami ale ogółem jest bardzo dobrze. Kto lubi Daniego to pozycja obowiązkowa.

Czy ja wiem, czy to komedia

użytkownik usunięty

To raczej lekki film sensacyjny może komediodramat. Dosyć ciekawy, ale czegoś mi w nim brak. Za krótki i za słabo rozwinięte wątki.

niby dość przemyślany, ale jakoś średnio mnie bawił, choć oglądało się go dosyć znośnie. Ot, taka produkcja do jednorazowego obejrzenia, a później o niej raczej się zapomni.

Film dla wszystkich fanów komedii z Dany Boonem - wiadomo czego po takim kinie można się spodziewać - nie jest to raczej najlepszy obraz z jego udziałem,ale spokojnie można zobaczyć.Na plus na pewno dobry humor oraz świetny duet w głównych rolach.Na minus - słabsza ta intryga sensacyjna oraz zbyt dużo tych pościgów i...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones