Lorelei: Ostatni U-Boot

Lorelei: The Witch of the Pacific Ocean

2005 2 godz. 8 min.
5,3 343
oceny
5,3 10 1 343
106
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Lorelei: Ostatni U-Boot
  • Wittman ocenił(a) ten film na: 6

    Zawsze w II Wojnie Światowej japończycy potęgowali zniszczenia jakich dokonali, statystyki strat ameykańskich na Pacyfiku w porównaniu do tego wychodzą bardzo skromnie.

    A w filmie proszę, jednym okrętem podwodnym niszczą całą flotę pacyfiku. Faktem jest, iż Nimecy podarowali jeden okręt podowdny (typ-VII) i z pewnością dla japończyków musiał to być cud techniki, lecz jednostka ta nie wyróżniała się niczym szczególnym od stosowanych przez siły alianckie okrętów podowdnych.


    Bajeczka straszna, co za nie subordynacja podwładnych w stosunku do oficerów, liczyłem że zaraz oficer wyciągnie katanę i zetnie główkę za to.

  • Wittman Co do potęgowania zadanych strat, to każdej ze stron konfliktu tak samo się wydaje. Co do tych technologii to u-boot był w owym czasie najdoskonalszą łodzią podwodną na świecie, i faktycznie w tym Japonia raczkowała, ale tylko w tym, bo jeśli chodzi o sprzęt i jakość odnośnie Marynarki wojennej, to Amerykanie powielali wiele lat po wojnie owe niuanse technologiczne. A osławiony niemiecki Bismark zostałby wciągnięty przysłowiowym nochem przez Japońskiego Yamato. Także od strony merytorycznej Twój post leży.