Children of Men

1 godz. 49 min.
6,9 78 535
ocen
6,9 10 78535
25 449
chce zobaczyć
7,6 14
ocen krytyków
{"rate":7.642857,"count":14}
{"type":"film","id":136704,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Children+of+Men-2006-136704/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ludzkie dzieci
 • Dawno żaden film nie wywołał u mnie takich przemyśleń o naszą przyszłość. Film z 2006, a 'wiadomości CNN z 2027' jakby omawiały sytuację obecną, w 2015!! Napływ uchodźców, problemy z nielegalnymi imigrantami, Islamizacja, chaos, syf na ulicach i terror Państwa Islamskiego!! Reżyser jakby przewidział przyszłość! Europo dokąd zmierzamy!!! ??? Londyn przedstawiony jak 'Nowe Indie'. Zwróciłem też uwagę, na imigrantów przetrzymywanych w tych 'klatkach', mówią po niemiecku! Czyżby Niemcy musieli uciekać wkrótce (Mutti Merkel prowadzi taką politykę, że nie dziw jeśli wielu rdzennych Niemców, będzie szukać miejsca dla siebie, poza Ojczyzną). Scena, w której głowny bohater i ta ciężarna dziewczyna trafiają do 'obozu uchodźców'....TO JAK NOWE AUSCHWITZ!! Sama historia, dźwięk, efekty specjalne i pomysł tak mnie wryły w fotel, że nie jestem w stanie ocenić gry aktorów. Wiem, że to tylko film, ale w obliczu obecnej sytuacji na świecie i w Europie, niesie ze sobą przestrogę... QUO VADIS Europo!!!???

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • h_chinasky ocenił(a) ten film na: 8

  Danio31b Kiedy ostatni raz byłeś we Francji?

 • John_Nazario ocenił(a) ten film na: 8

  h_chinasky Dokładnie. Zero jakiegokolwiek trzeźwego podejścia do tematu. Nie wszyscy uchodźcy są terrorystami. Trochę empatii w stosunku do ludzi nie zaszkodzi.

 • John_Nazario 90% to raczej większość.

 • John_Nazario Nie wszyscy uchodźcy, a właściwie według prawa międzynarodowego nielegalni imigranci, są terrorystami. I nikt tak tutaj nie napisał. Porównują jednak film do obecnej sytuacji i ten okazuje się być wizjonerski. Napływ islamskich imigrantów, obozy z kontenerów, próba narzucenia nam obcej kultury i co raz większy syf w miastach Zachodu. A przez to budzące się różne skrajności i izmy w ludziach jak marsz tysiąca neonazistów w Berlinie kilka dni temu. Zachód ma poważny problem, który w filmie został przewidziany na rok 2027, nie 2015. To nie terroryzm będzie problem, a mieszanka diametralnie różnych kultur. Biorąc pod uwagę starzejące się społeczeństwo europejskie i wielodzietne rodziny muzułmańskie, nie trudno przewidzieć skutki, które przewidziane zostały w filmie.

 • użytkownik usunięty

  Mateusz92 Wszystko idzie według planu; już w 1949 Orwell wiedział co się święci.

 • Mateusz92 W 2007 lub 08 dałem temu filmowi ocenę 6. Był dla mnie niezły, ale nie wzbudził emocji. Po 10 latach od wydania wróciłem i dałem mu ocenę 9/10. To wizjonerski film, jakich było mało w pierwszej dekadzie XXI wieku, Wszystko się sprawdza. Europa upada (zamachy), nielegalni imigranci, samotna Brytania (Brexit), Wizjoner.

 • Voiselle ocenił(a) ten film na: 8

  Mateusz92 Ludzie tak ten film odczytują? A nie zauważyliście, że hmm, coś ten kryzys spowodowało?

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • h_chinasky Wow, byłeś w Szwecji w lato powiadasz?
  Ja jestem tam kilka miesięcy w roku i widzę co się dzieje i nie wciskaj ludziom kitu,
  że jest ok. Nie wiem w jakiej części byłeś, Fakt Szwecja to w większości puste połacie terenu i wsie. Tam rzeczywiście jest spokojnie, bo najnormalniej w świecie uchodźcy się tam nudzą, ale w każdym większym mieście jest więcej ciemnych imigrantów niż typowych Szwedów. Panoszą się i robią burdy, kradną kobietom torebki, tak wygląda Szwecja.

 • h_chinasky ocenił(a) ten film na: 8

  Eddy_lr Byłem w Malmö.

  BTW, w Polsce Polacy panoszą się robią burdy, kradną kobietom torebki... Tak wygląda Polska.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Voiselle Przede wszystkim potrzeba taniej siły roboczej we Francji i Niemczech i wyraźne, medialne zaproszenie imigrantów przez Merkel.

 • Voiselle ocenił(a) ten film na: 8

  Eld51 Też uważam że kapitalizm ssie

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Gierrapa ocenił(a) ten film na: 9

  kilov_3 Błąd.... właśnie dzięki brexitowi Anglia będzie wyglądać dokładnie tak jak w filmie. UE nie będzie krępować ich w tworzeniu obozów dla uchodźców itp.

  Z drugiej strony taka plaga bezpłodności nieźle przerzedziłaby Islamistów i Afrykańczyków, gdyż ich głównym zabezpieczeniem na starość nie jest praca i emerytura lecz dzieci. Dlatego w filmie imigranci wszelakiej maści stali się BEZUŻYTECZNI.

 • Dominaugust ocenił(a) ten film na: 10

  Mateusz92 Cieszę się, że wam też spodobał się ten film, ale nie niestety zrozumieliście go :(

 • Dominaugust Chętnie przeczytam Twoją interpretację, może obejrzę po raz kolejny ten film :)

 • Dominaugust ocenił(a) ten film na: 10

  Mateusz92 Chodzi mi o to, że upadek świata w filmie spowodowany jest brakiem potomków. Nie ma nic o islamizacji! Wyraźnie w scenach w gettcie pierw idzie tłum krzyczący allah akhbar, a potem pokazany jest tłum Francuzów z flagami i śpiewający coś po swojemu. Tak duża liczba muzułmanów wśród uchodźców jest spowodowana ilością osób wyznających Islam w mniej rozwiniętych krajach, które upadły przed UK. Przesłaniem filmu nie jest to, że "zaleje nas islamska fala" itp, wręcz przeciwnie. Jedyna kobieta w ciąży znajduje się wśród uchodźców, którymi Brytyjczycy tak gardzili. Powstanie w gettcie było następstwem traktowania uchodźców (z wielu różnych kultur) jak podludzi. Przekazem filmu jest to, że nie wolno traktować uchodźców jak bydła, nie należy odgradzać się od reszty świata w pałacach a współpracować by wspólnie zatroszczyć się o losy świata, który powoli degradujemy. Ludzi jest tak wiele, że natura prędzej czy później zacznie sobie z nami "radzić". Błagam nie interpretujcie filmu pod swój światopogląd, wszystko było w nim pokazane dosyć jasno. Islamizacja to gruba nadinterpretacja.

 • Dominaugust hej, dzięki. Uwierz mi jestem ostatnią osobą, która wypowiedziałaby się źle o uchodźcach. Sam mieszkam w Berlinie i miałem bezpośredni kontakt z nimi, w miejscu ich rejestracji. Film na pewno obejrzę jeszcze raz, bo tym komentarzem przypomniałeś mi o nim. Pozdrawiam.

 • paulina_2017 ocenił(a) ten film na: 9

  Dominaugust Wszystkie komentarze dotyczące filmu są o uchodźcach, pomyślałam sobie ,,zaraz, ale przecież nie taki był przekaz filmu,,. Dziwię się, że większość ludzi zwróciło uwagę na ten problem, a nie na to, że kobiety przestały rodzić. Wizja ta jest wręcz przerażająca i bardzo prawdopodobna (patrząc np. na niezdrowe pożywienie itp.).

 • Finalny_Odbiorca ocenił(a) ten film na: 9

  Dominaugust Chryste panie. W końcu ktoś to napisał.

 • Wictorias ocenił(a) ten film na: 8

  Mateusz92 lol

 • Lodolamacz ocenił(a) ten film na: 8

  Mateusz92 Nie wiem czy zrozumieliście, ale ten film nie jest absolutnie przestrogą przed napływem imigrantów. Jest przestrogą przed dzikim, prymitywnym antagonizmem ludzkim. Pokazuje co robią ludzie gdy ich świat się wali i nie jest to kolorowa wizja, ale bardzo brudna wizja, pełna brutalizmu, podziałów plemiennych i nieuzasadnionej przemocy.

  Nikt nie pokazuje tam, że świat się wali przez imigrantów. Pokazuje, że GDY ŚWIAT SIĘ WALI ludzie szukają normalności i walczą o swoje życie i godność, a inni się wtedy bronią, bo tez chcą godnie żyć. Dochodzi wtedy do konfliktów.

  Film faktycznie przewidział swoją epokę i co więcej nie umoralnia w tani sposób, ale jedynie wizualizuje wizję. Całkiem prawdopodobną, co tym bardziej czyni go bardziej ponurym, ale tym samym wartościowszym.

 • sybilla_filmweb ocenił(a) ten film na: 5

  Mateusz92 A jeszcze lepiej się go ogląda w 2020.

 • Mateusz92 XDDDDDDDDD