Film

2008 1 godz. 58 min.
4,0 1
ocena społeczności
4,0 10 1 1
9
chce zobaczyć
Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Na razie nikt nie dodał opisu do tego filmu.
Możesz być pierwszy!
Dodaj opis filmu
studio
Asahi Broadcasting Corporation (ABC) / Dentsu / Higashinippon Broadcasting Co. / Więcej...
inne tytuły
まぼろしの邪馬台国 Japonia
Więcej...
Piosenkę do kluczowej sceny filmu, w której pojawia się królowa Himiko, zaśpiewała Celine Dion. Oryginalna wersja piosenki "A World to Believe In" znalazła się na płycie "Taking Chances", jednak specjalnie dla filmu Celine zaśpiewała ją w języku japońskim.
Sayuri Yoshinaga, odtwarzająca podwójną główną rolę w filmie, spędziła 2 godziny w charakteryzatorni, przygotowując się do sceny, w której wcieliła się w postać Himiko. Charakteryzacja inspirowana była m.in. makijażem Elizabeth Taylor z filmu "Kleopatra" oraz makijażem aktorów kabuki - onnagata - specjalizujących się w rolach kobiecych.
Jedwabne kimono, które Sayuri Yoshinaga ma na sobie w scenie, w której wciela się w rolę Himiko, przez ponad dwa miesiące było ręcznie tkane i szyte przez grupę 20 rzemieślników, co kosztowało 10 milionów jenów.

forum filmu Maboroshi no Yamataikoku

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.