Film

2008 1 godz. 58 min.
4,0 1
ocena
4,0 10 1 1
9
chce zobaczyć
{"id":"486962","linkUrl":"/film/Maboroshi+no+Yamataikoku-2008-486962","alt":"Maboroshi no Yamataikoku","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/69/62/486962/7212801.2.jpg"}
Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Na razie nikt nie dodał opisu do tego filmu.
Możesz być pierwszy!
Dodaj opis filmu
na podstawie
Kôhei Miyazaki (materiały do scenariusza, historia)
studio
Asahi Broadcasting Corporation (ABC) / Dentsu / Higashinippon Broadcasting Co. / Więcej...
inne tytuły
まぼろしの邪馬台国 Japonia
Więcej...
Piosenkę do kluczowej sceny filmu, w której pojawia się królowa Himiko, zaśpiewała Celine Dion. Oryginalna wersja piosenki "A World to Believe In" znalazła się na płycie "Taking Chances", jednak specjalnie dla filmu Celine zaśpiewała ją w języku japońskim.
Sayuri Yoshinaga, odtwarzająca podwójną główną rolę w filmie, spędziła 2 godziny w charakteryzatorni, przygotowując się do sceny, w której wcieliła się w postać Himiko. Charakteryzacja inspirowana była m.in. makijażem Elizabeth Taylor z filmu "Kleopatra" oraz makijażem aktorów kabuki - onnagata - specjalizujących się w rolach kobiecych.
Jedwabne kimono, które Sayuri Yoshinaga ma na sobie w scenie, w której wciela się w rolę Himiko, przez ponad dwa miesiące było ręcznie tkane i szyte przez grupę 20 rzemieślników, co kosztowało 10 milionów jenów.

forum filmu Maboroshi no Yamataikoku

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.