PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817046}
5,0 35 052
oceny
5,0 10 1 35052
2,8 18
ocen krytyków
Morbius
powrót do forum filmu Morbius

Krytycy jadą po tym filmie strasznie, ale czy aby na pewno rozumieją konwencję i czy na pewno widzieli wszystkie filmy Marvela ? Ja z wykształcenia też jestem krytykiem filmowym :P i powiem tak: Morbius to film przewidywalny i to jest jego największa wada, ale ile filmów "komiksowych" nie jest przewidywalnych ? Ma dobry, ciężki klimat/atmosferę, jest niemal pozbawiony humoru i tu wyróżnia się na tle innych reszty Marvela: dla mnie to była dobra odskocznia od kolorowych, rubasznych, wesołkowatych Marveli. Ten bohater jest inny, trzeba pamiętać o tym że mamy do czynienia z wampirem, który w komiksowym/kreskówkowym uniwersum najpierw był wrogiem a potem sojusznikiem zarówno Spider - Mana jak i Blade'a Wiecznego Łowcy (tak, tego Blade'a co go grał Weasley Snipes, to też uniwersum Marvel). Jeżeli kolejne filmy z tym bohaterem mają być z taką atmosferą (i muzyką, niezłą, pasującą do filmu) to jestem na tak. Jared Leto jest świetny w roli Morbiusa. Efekty specjalne i sceny walk jak najbardziej na plus.
Ok, doczepię się do scen po napisach: są nieco....nielogiczne i trochę komplikują fabułę, ale chyba nikt dokładnie jeszcze nie wie jak dalej będzie wyglądać kwestia praw autorskich i gdzie i z kim Morbiusa (tak jak i Spider Mana i Venoma) będziemy oglądać.
To jest film DOBRY, na takie mocne 7. Zarówno w Marvel Cinematic Universe jak i przed nim powstały filmy z bohaterami komiksów Marvela znacznie lepsze od Morbiusa jak i znacznie gorsze (dwa pierwsze "Thory", drugi "Iron Man", "Hulk", "Zielona Latarnia", "Fantastyczna Czwórka", pierwszy "Kapitan Ameryka" no i sorry, ale "Morbius" podobał mi się bardziej i oglądało mi się go lepiej od nużącego i ciągnącego się jak flaki z olejem "Avengers: Koniec gry"). To typowy średniak, to nie jest zły film!

ocenił(a) film na 7
Iselor

Dobre podsumowanie. Nie jest to hit, ale jest fajny i dobrze się ogląda. Postać Morbiusa ciekawa i dobrze zagrana. Film wciąga i szybko mija czas. Były właśnie słabsze filmy, a po tym jadą jakby już się nie podobał przed obejrzeniem. Mam wrażenie jakby część negatywnych komentarzy nie dotyczyła samego filmu, a głównie Leto, na którego się uwzieli. Moim zdaniem chłop dał rade. Ludzie narzekali i będą narzekać, nawet jeśli nie wiedzą dlaczego.

alienowa

Też tak myślę dopiero dzisiaj go obejrzałem ale mi się spodobał. Film o rozterkach wampira nie może być cukierkowy i śmieszny i powinien być raczej mroczny a Morbius właśnie taki był. Są lepsze filmy Marelka bez dwóch zdań ale są też znacznie słabsze a ludziom się niestety nie dogodzi. Podobał mi się pomysł i efekty sama historia też była ciekawa. 7ka jak nic mu się należy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones