PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012830}

Mroczne żniwa

Dark Harvest
4,8 1 241
ocen
4,8 10 1 1241
5,3 3
oceny krytyków
Mroczne żniwa
powrót do forum filmu Mroczne żniwa

W pewnym miasteczku, co roku, w noc Halloween grupy młodzieży muszą walczyć z potworem z pola kukurydzy.
Chłopak który wygrywa i zabija monstrum, zostaje bohaterem i dostaje pakiet nagród.


Myślałem, że oglądam kolejny horror o strachu na wróble, nie liczyłem na wiele (brak komentarzy). Wstęp do filmu też mówi, że znamy tę opowieść.
Tymczasem ''Mroczne żniwa'' są zupełnie o czym innym.
Do połowy dostajemy niezły horrorek z fajnym potworkiem imieniem Jack Piłozębny^^
Druga połowa to już bardziej dramat sensacyjny w polewie fantasy.
Zaskoczeń i zmyłek fabularnych jest kilka. I dobrze ^^
Efekty specjalne są świetne, choć często komiksowe, przerysowane.
Są sceny żywcem wyjęte z takich filmów jak "Noc Oczyszczenia" i "Truman Show"
Film jest dość oryginalny, ze świeżym spojrzeniem na horror. Choć ostrzegam, że nie jest bardzo straszny. Mi się bardzo podobał.
Mimo wszystko czasem brakuje logiki i wyjaśnienia wszystkich kwestii. Najważniejszą jest temat dotarcia potwora do kościoła. Mamy chyba się domyślać.
Film ma drugie, głębsze dno i to chyba jest ta opowieść którą znamy.

uwaga: nie wyłączać po pojawieniu się napisów !

conneryfan

Zachęciłeś oglądam!

ocenił(a) film na 5
conneryfan

Celnie zauważyłeś podobieństwa do "Nocy" i Trumana. Ja właśnie wspomniałem w założonym temacie, że podobieństw jest więcej. Film bez wątpienia wart uwagi, ale jak ktoś szuka typowego horroru/slashera, to może się rozczarować. Według mnie, jakoś nie przesadzili w żadną ze stron i oglądało m się w miarę ciekawie, choć domyśliłem się zaraz na początku, jak cała sprawa wygląda, bo umówmy się, scenariusz nie jest zbyt odkrywczy i czerpie (celowo, czy też nie) z innych filmów, o czym wspomniałem.A i scena "po napisach" jak najbardziej zaskakująca. Ja z reguły nigdy nie wyłączam od razu, takie przyzwyczajenie, odkąd pojawiły się filmy na podstawie komiksów, czyli co najmniej 20 lat temu, gdy zaczęli dawać sceny po napisach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones