PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776985}
4,8 6
ocen
4,8 10 1 6

Munafik
powrót do forum filmu Munafik

Główny bohater zajmujący się egzorcyzmami, który stracił niedawno w wypadku samochodowym swoją żonę, stara się pomóc córce pewnego wpływowego człowieka w wyrwaniu jej ze szponów diabła. Ponieważ akcja dzieje się w Malezji, gdzie religią dominującą jest islam, zamiast księdza mamy imama, zamiast Pisma Świętego jest Koran, a zamiast kościoła jest meczet. Szatan jest ten sam co w chrześcijaństwie, więc stosuje te same sztuczki np. opętana chodzi po ścianach, wymiotuje gwoździami itd., itp. Film jest przyzwoicie zrobiony od razu widać, że jest to produkcja kinowa z większym budżetem. Na koniec wszystko zostaje ładnie wyjaśnione, a nawet dostajemy więcej niż się spodziewamy. Ja byłem lekko zaskoczony. Dałem 6 gwiazdek, bo jednak w środku filmu odczułem niewielkie znudzenie. Właściwie mógłbym ocenić ten film wyżej ze względu na egzotykę, ale w Malezji oraz sąsiedniej Indonezji produkuje się tyle horrorów, że nie ma potrzeby podwyższać oceny. Jak ktoś będzie chciał to bez trudu znajdzie sporo lepszych filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones