PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135844}
7,3 101
ocen
7,3 10 1 101

Nain Souruzu
powrót do forum filmu Nain Souruzu

..w japońskiej kulturze oznacza cierpienie, to tak dla ciekawości, jak by ktoś nie wiedział.

Yakuza_2

Dziwne. Interesuję się Azją (w tym Japonią) i z tego co wiem liczba 9 jest jedną z najszczęśliwszych, uważa się, że przynosi szczęście i długie życie. 9 w Chinach kojarzona była z cesarzem.

Aigneis

Użytkownik Yakuza_2 ma absolutną rację, a polega to na tym że w języku japońskim, liczba 9 jest czytana jako "Ku" lub "kyuu" czyli brzmi zupełnie tak, jak można również odczytać cierpienie czyli "kurushimi"(czytanie z kun-yomi) gdyż ma ono różne czytania (tak, wiem skompilowane) i podobnie jak liczby czyta się w on-yomi nie kun-yomi( w kun-yomi tylko w niektórych przypadkach), tak samo właśnie w on-yomi cierpienie odczytuje się jako "ku" .
Dla tych bardziej pojętniejszych w japońskim piśmie, polecam po prostu sprawdzić w słowniku.

ocenił(a) film na 8
Aigneis

Z podobnych ciekawostek to słyszałem, że w szpitalach w Japonii nie ma pokojów z numerem 4, gdyż 4 (shi) oznacza (lub brzmi jak inne słowo, już nie pamiętam, oznaczające) śmierć. Tak samo licząc od jednego zamienia się shi na yon. Chociaż shi jako cztery jest zupełnie poprawne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones