PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589}

Nelly i pan Arnaud

Nelly et Monsieur Arnaud
7,0 933
oceny
7,0 10 1 933
Nelly i pan Arnaud
powrót do forum filmu Nelly i pan Arnaud

Niezwykle ujęła mnie subtelność i delikatność, z jaką Sautet potraktował to kruche uczucie, umarłe, nim zdążyło się naprawdę narodzić. I nie było to niczyją winą - któreś z nich po prostu zjawiło się na tym świecie zbyt późno, któreś zbyt wcześnie... A może tak właśnie, jak się stało, stało się dobrze? Kto wie? Być może ta miłość, spełniona w jednym bolesnym uścisku, w jednym spojrzeniu, miała każdemu z nich coś ważnego uświadomić?

To piękne, że ten dojrzały mężczyzna, mimo targających nim namiętności, potrafił uszanować młodość Nelly, jej prawo wyboru. Zdawał sobie sprawę ze swej przegranej pozycji i pogodził się z nią mimo cierpień, jakich mu przysparzała, nie decydując się na żaden fałszywy ruch. Wiem, że Nelly to doceniła, zrozumiała, zbyt późno, niestety. A może... w samą porę? Skoro nie miała szansy ta miłość, a ta historia - prawdziwie szczęśliwego rozwiązania...

WITKA_2

Pięknie to napisałaś ( tyle lat temu hehe)

ocenił(a) film na 8
WITKA_2

Pięknie to napisałaś. W samo sedno... dokładnie tak odebrałam ten film. Brakuje mi tak pięknych filmów o przemijaniu, młodości w zderzeniu ze "starością". Tak subtelnych, wciągających i pozostawiających nas w zamyśleniu. Michel Serrault - brawa. Bardzo przekonywająco zagrał tę postac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones