Film

Sauver ou périr

2018 1 godz. 56 min.
6,6 985
ocen społeczności
6,6 10 1 985
1 582
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"808648","linkUrl":"/film/Ocali%C4%87+i+zgin%C4%85%C4%87-2018-808648","alt":"Ocalić i zginąć","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/86/48/808648/7881428.2.jpg"}
Paryż. Franck żyje po to, by zostać ogniomistrzem, wkrótce zdaje testy i spełnia marzenia. Podczas jednej z akcji ratuje swoich ludzi, a sam poparzony oraz w śpiączce trafia do szpitala.

Dramat rekonwalescencyjny

"Ocalić i zginąć" jest filmem bardzo nierównym, a przez to niełatwym do jednoznacznej oceny. Z jednej strony trudno nie docenić świetnego zmysłu... ... czytaj więcej
Ocalić i zginąć
Zwiastun nr 1 (polski)
Ocalić i zginąć - Zwiastun Nr 1 (polski) Ocalić i zginąć - Zwiastun Nr 1 (polski)

Franck jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Ich credo to: ratuj albo giń! Ma piękną żonę, spodziewają się bliźniąt, są szczęśliwi. Podczas jednej z interwencji gaszenia pożaru Franck z poświęceniem ratuje swoich kolegów, a sam wpada w pułapkę ognia. Kiedy budzi się w centrum leczenia oparzeń, uświadamia sobie, że jego twarzFranck jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Ich credo to: ratuj albo giń! Ma piękną żonę, spodziewają się bliźniąt, są szczęśliwi. Podczas jednej z interwencji gaszenia pożaru Franck z poświęceniem ratuje swoich kolegów, a sam wpada w pułapkę ognia. Kiedy budzi się w centrum leczenia oparzeń, uświadamia sobie, że jego twarz rozpłynęła się w płomieniach, a jego ciało już nigdy nie będzie takie samo. Czy teraz ktoś "uratuje" jego? Czy będzie to wciąż kochająca żona? A może młoda ciężarna kobieta, która da mu nową pracę?

dystrybucja
studio
A Single Man Productions / Canal+ (udział) / Ciné+ (udział) / Więcej...
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Skrajne emocje

  achtefilmy ocenił(a) film na

  Piękny, momentami smutny, ale mega pozytywny film. I bardzo pouczający, mądry, bez żadnych upiększeń, prawdziwe życie. Ofiary wypadków są wśród nas i też chcą normalnie żyć!

  6
  • Pierre Niney

   newind ocenił(a) film na 10 

   Lubię jego grę aktorską. Przyjmuje ambitne role i ciężko pracuje na sukces. Jego idolem jest Christian Bale. Do roli w tym filmie podobno przytył 9 kg, by potem szybko je zrzucić i uwiarygodnić postać Francka.

   7
   • świetny!

    Emilia_Emi ocenił(a) film na

    film naprawdę wyważony, b.wzruszający, prawdziwy, super! Pierre Niney coraz lepszy! polecam!

    2
    • napisy

     naastka

     ktoś wie gdzie znajdę? p, eng, bez różnicy

    • Gdzie oglądać?

     kajeta ocenił(a) film na

     Czy film jest już gdzieś w internecie? Czekam niecierpliwie :)

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.