PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11275}

Oczy szatana

Due occhi diabolici
6,1 505
ocen
6,1 10 1 505
Oczy szatana
powrót do forum filmu Oczy szatana

Dwie nowele filmowe autorstwa George'a Romero i Dario Argento na podstawie opowiadań Edgara Allana Poe. Nie jest źle, choć mogło też być lepiej. Pierwsza historia w reżyserii twórcy "Nocy żywych trupów" ma niezły klimat i im dalej, tym robi się ciekawiej. Argento z kolei w moim odczuciu nieco przekombinował przy swojej adaptacji "Czarnego kota", jakby nie było, utworu, po który filmowcy sięgają wyjątkowo chętnie i często. Historia w wielu miejscach się nie klei i jest mocno naciągana. Na szczęście jego połówka posiada niezaprzeczalny atut w postaci udziału Harvey Keitela, który przekonująco wypada w roli popadającego w obłęd fotografa. Całość ogląda się całkiem przyjemnie, jest tu porządna dawka gore (u Argento więcej) i nawet sporo napięcia, co było dla mnie pewnym zaskoczeniem. Jak na dwa tak potężne nazwiska to może dość skromna porcja komplementów, ale zawodu bynajmniej też nie ma.

Caligula

Czy to jest ten film w którym na koniec jednej z historii kot wchodzi przez usta do żołądka martwego faceta ,a w innej facet w kościele widzi diabła ,który daruje mu życie pod warunkiem ,że ten nigdy o tym spotkaniu nikomu nie powie? Potem wiele lat później facet się wygadał żonie i chyba dzieci mu się zamieniły w małe szatany hehe. Szukam tego filmu i szukam ,widziałem ,go jako dziecko kilka razy i pokochałem.

Ottiss14

Film o który ci chodzi to Opowieści z ciemnej strony. http://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9Bci+z+ciemnej+strony-1990-10033

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones