film

Operacja Avalanche

Operation Avalanche
2016
1h 34m
5,8 797
ocen
5,8 10 1 797
6,1 8
ocen krytyków
Agent CIA Matt Johnson postanawia sfingować pierwszy załogowy lot człowieka na Księżyc. Zobacz pełny opis
Operacja Avalanche zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Operacja Avalanche
Zwiastun nr 1
nr 1 2016-07-22T11:15:50 https://fwcdn.pl/webv/99/68/39968/thumbnail.39968.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/221/752621/operation_avalanche__2016_movie____official_trailer.vp9.720p.webm

Co się stanie, gdy kilku geeków postanowi nakręcić dokument o lądowaniu Apollo 11 na Księżycu? Szalenie kreatywny i nieprzewidywalny młody reżyser (Matt Johnson) (The Dirties) postanowił to sprawdzić na własnej skórze – udaje więc dokumentalistę i cofa się w czasie do 1969 roku. Chce udowodnić, m.in. na przykładzie Dr. Strangelove’aCo się stanie, gdy kilku geeków postanowi nakręcić dokument o lądowaniu Apollo 11 na Księżycu? Szalenie kreatywny i nieprzewidywalny młody reżyser (Matt Johnson) (The Dirties) postanowił to sprawdzić na własnej skórze – udaje więc dokumentalistę i cofa się w czasie do 1969 roku. Chce udowodnić, m.in. na przykładzie Dr. Strangelove’a Kubricka, że władze okłamywały społeczeństwo, a w NASA roiło się od sowieckich szpiegów. Johnson za pomocą konwencji found footage manipuluje obrazem i wykorzystuje go do własnych, niecnych celów. Gdzie leży granica między fikcją a rzeczywistością? Co z tym amerykańskim lądowaniem na Księżycu? I przede wszystkim: kim naprawdę był Stanley Kubrick? Zdolny reżyser umiejętnie bawi się treścią i formą, lekceważy wszelkie konwenanse, proponując szaloną kinofilską rozrywkę.

studio
Resolute Films and Entertainment / XYZ Films / Zapruder Films
tytuł oryg.
Operation Avalanche
inne tytuły
Operation Avalanche Kanada
więcej
Film kręcono w Toronto (Kanada).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niespodziewanie dobry

ocenił(a) film na 8

Myślałem, że to będzie kolejny słaby film kręcony metodą found footage, a tu proszę. Sposób kręcenia, muzyka i ogólnie klimat jest świetny. Do tego scena pościgu robi wrażenie. Znacie coś podobnego w tym klimacie?

Nudy

ocenił(a) film na 3

Nudne filmidło. Ziewa się na nim caly czas. Bardzo słaba gra aktorów, beznadziejna reżyseria i scenariusz.

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry film

3/10

ocenił(a) film na 3

Rok 1967, USA, środek Zimnej Wojny. Pod przykrywką dokumentalistów dwoje młodych agentów CIA prowadzi śledztwo w NASA w celu odnalezienia ruskiej wtyczki. Dowiadują się jednak, że - mimo obietnic prezydenta - USA nie jest w stanie postawić nogi na księżycu przed sowietami i obmyślają plan upozorowania takiego...

Bez PASJI

ocenił(a) film na 5

Oglądając ten film czuje się, że bohaterowie (prócz jednego) nie mają w sobie PASJI do tego co robią. Ta pozycja psuje odbiór filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones