PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682088}
6,0 33 864
oceny
6,0 10 1 33864
3,3 6
ocen krytyków
Oszukane
powrót do forum filmu Oszukane

8/10

ocenił(a) film na 8

Czuję się mile zaskoczona filmem. Oczekiwałam kolejnej klapy, kiepskiej i sztucznej aktorskiej gry a mile się rozczarowałam. Zakończenie trochę banalne ale cóż, nie można mieć wszystkiego ;) Przede wszystkim zaczarowała mnie gra Herman, idealnie się wpasowała w klimat.

ocenił(a) film na 7
dzaasta1946

Bardzo fajny film mnie to tylko zachowania dziewczyn zawiodły w różnych sytuacjach Magda zamiast powiedzieć Anecie , że zawsze będzie jej najdroższą siostrzyczką bo się z nią wychowała itp to jeszcze specjalnie ją odsuwała. Nie do pomyślenia jest to , że daję Anecie spać na podłodze a sama leżę z nową sis i sb rozmawiamy jak gdyby nic. A Natalia znowu zostawiła matkę przybraną z którą łączyło ją całe dzieciństwo, wspomnienia i raz pod dach nowej rodzinki by chciała uderzać nie myśląc o matce ani o Anecie to samolubne. Mimo wszystko jakoś pod koniec w miarę to się dopełniło i no cóż skończyło jak skończyło , ale można mieć nadzieję , że bliźniaczki kiedyś się pogodzą.

ocenił(a) film na 8
TrefnaPanna

ale morał jest wspaniały - jak wszyscy wiemy - wszystkiego mieć nie można, a jeśli jest się chciwym i samolubnym, jak Natalia to traci się o wiele więcej. film jak na polski - jest niesamowity, nawet wzruszyłam się w jednym momencie :) a mnie trudno wzruszyć :P

laoujepars

Mimo, iż momentami reakcje sióstr były nieco przesadzone bo nie miały 10 lat tylko 17 np. skakanie po łóżku, uważam, że wśród polskich filmów zasługuje na wyższą ocenę niż obecnie posiada (6,1! sic!) Jakby w sumie obniżył reżyser wiek do 15 lat głównych bohaterek to by pasowały takie zachowania - obrażanie się, samolubstwo, wojna o chłopaka, bunt na cały świat. Zgadzam się z tym, że Herman genialnie zagrała :))

ocenił(a) film na 8
dominika_87

niekoniecznie... mi się wydaje, że to było celowe - dziewczyny chciały nadrobić stracony czas... a wojna o chłopaka, no cóż - kto by się nie wkurzył, to raczej naturalna reakcja. bunt też jak najbardziej usprawiedliwiony, nie ważne czy ma się 17 czy 7 - ten bunt zazwyczaj sie pojawi, wystarczy spróbować wyobrazić sobie, że to my jesteśmy w takiej sytuacji - nawet dorosłe osoby, mają czasem trudność z zaakceptowaniem pewnych rzeczy, to nie jest łatwa rzecz do udźwignięcia. wychowywała Cię osoba, która tak naprawdę nie powinna... i niby można powiedzieć, że "ja bym tak jak ona nie zareagowała", ale tak naprawdę nie wiemy, co by nam odbiło, gdyby jednak coś takiego w naszym życiu miało miejsce. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones