Paweł, apostoł Chrystusa

Paul, Apostle of Christ

2018 1 godz. 48 min.
6,5 2 417
ocen
6,5 10 2417
1 744
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"type":"film","id":796699,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Paul%2C+Apostle+of+Christ-2018-796699/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Paweł, apostoł Chrystusa
  • Abstrahując od wszystkich przypadłości religijnych - opowieść o Pawle z Tarsu powinna być tak wielka jak on sam był gigantyczny:)
    - niestrudzony podróżnik przez trzy kontynenty,
    - wielki pisarz - jego Hymn o miłości z Listu do Koryntian to najpiękniejsze słowa, jakie czytałam:),
    - człowiek niesamowicie charyzmatyczny - który umiał przekonywać, który w sumie stworzył dogmaty religii chrześcijańskiej:),

Kiedy tak czyta się Dzieje Apostolskie i Listy - to pomijając wszystkie cuda:) - naprawdę widzimy wielkiego człowieka, który - nagle - i zupełnie świadomie - zawrócił z jednej drogi - by podążyć zupełnie inną - i co więcej by coś zbudować - stworzyć - napisać.

• Winnetou28 ocenił(a) ten film na: 7

nan_s To racja. Nawet dziś, a raczej zwłaszcza dziś, kiedy odległości nie są już tak straszne Jego praca wydaje się niesamowita. A z Hymnem o miłości może konkurować Pieśń nad pieśniami, choć osadzona w innej estetyce. Właśnie zobaczyłem film.

• nan_s To prawda, Paweł to protoplasta chrześcijaństwa, które jest oparte na jego naukach, nie na naukach Jezusa Chrystusa, którego Paweł ani razu nie zacytował w swoich listach. Chrześcijaństwo z powodu nauk Pawła błądzi jak dziecko we mgle, nauki Pawła to opozycja do nauk Jezusa Chrystusa. Teraz już wiem, kogo Jezus miał na myśli w Księdze Objawienia, mówiąc o osobach, które się podają za apostołów, a nimi nie są.

• muzycznydiament Gdyby nie Paweł, to nikt by o Jezusie nie usłyszał w świecie :) :) :)
    Może jakieś tam mity by się ostały w Jerozolimie. I to tyle.
    To tacy jak Paweł nadali postaci Jezusa realizm. To on stworzył religię.
    I w odróżnieniu od Jezusa, nie ma żadnych wątpliwości, że Paweł rzeczywiście żył i pisał i podróżował.

• maxzx10 ocenił(a) ten film na: 1

muzycznydiament W głowie Ci się pomieszało
    Biblii nie czytasz?