Paweł, apostoł Chrystusa

Paul, Apostle of Christ

2018 1 godz. 48 min.
6,5 2 417
ocen
6,5 10 2417
1 744
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"type":"film","id":796699,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Paul%2C+Apostle+of+Christ-2018-796699/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Paweł, apostoł Chrystusa
 • Abstrahując od wszystkich przypadłości religijnych - opowieść o Pawle z Tarsu powinna być tak wielka jak on sam był gigantyczny:)
  - niestrudzony podróżnik przez trzy kontynenty,
  - wielki pisarz - jego Hymn o miłości z Listu do Koryntian to najpiękniejsze słowa, jakie czytałam:),
  - człowiek niesamowicie charyzmatyczny - który umiał przekonywać, który w sumie stworzył dogmaty religii chrześcijańskiej:),

  Kiedy tak czyta się Dzieje Apostolskie i Listy - to pomijając wszystkie cuda:) - naprawdę widzimy wielkiego człowieka, który - nagle - i zupełnie świadomie - zawrócił z jednej drogi - by podążyć zupełnie inną - i co więcej by coś zbudować - stworzyć - napisać.

 • Winnetou28 ocenił(a) ten film na: 7

  nan_s To racja. Nawet dziś, a raczej zwłaszcza dziś, kiedy odległości nie są już tak straszne Jego praca wydaje się niesamowita. A z Hymnem o miłości może konkurować Pieśń nad pieśniami, choć osadzona w innej estetyce. Właśnie zobaczyłem film.

 • nan_s To prawda, Paweł to protoplasta chrześcijaństwa, które jest oparte na jego naukach, nie na naukach Jezusa Chrystusa, którego Paweł ani razu nie zacytował w swoich listach. Chrześcijaństwo z powodu nauk Pawła błądzi jak dziecko we mgle, nauki Pawła to opozycja do nauk Jezusa Chrystusa. Teraz już wiem, kogo Jezus miał na myśli w Księdze Objawienia, mówiąc o osobach, które się podają za apostołów, a nimi nie są.

 • muzycznydiament Gdyby nie Paweł, to nikt by o Jezusie nie usłyszał w świecie :) :) :)
  Może jakieś tam mity by się ostały w Jerozolimie. I to tyle.
  To tacy jak Paweł nadali postaci Jezusa realizm. To on stworzył religię.
  I w odróżnieniu od Jezusa, nie ma żadnych wątpliwości, że Paweł rzeczywiście żył i pisał i podróżował.

 • maxzx10 ocenił(a) ten film na: 1

  muzycznydiament W głowie Ci się pomieszało
  Biblii nie czytasz?