Piękny umysł

A Beautiful Mind

2001 2 godz. 15 min.
8,3 486 434
oceny
8,3 10 486434
88 658
chce zobaczyć
6,9 19
ocen krytyków
{"rate":6.9473686,"count":19}
{"type":"film","id":31864,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/A+Beautiful+Mind-2001-31864/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Piękny umysł
 • to my jesteśmy zwykłe banany a oni są chiquita.

 • _RaulGonzalez_ ocenił(a) ten film na: 7

  fonseca fajne porównanie, ale bzdury piszesz.

 • _RaulGonzalez_ Nie pisze bzdur.

 • AlexRener "Nie drwijcie z szaleńców ich szaleństwo po prostu jest starsze niż nasze...ot cała różnica. '

 • BuziakL ocenił(a) ten film na: 10

  AlexRener Pewnie, że On nie pisze bzdur, aczkolwiek (tak uważam osobiście) na tym świecie to się nazywa chorobą, osoby chore posiadają zdolności, czy też predyspozycje, które na tym świecie są anomalią, skrzywieniem, nie pasują do tej rzeczywistości. To jest temat szeroki i głęboki jak ocean! :)
  Poza tym tacy „chorzy” ludzie, wiadomo, że nie potrafią sobie często dać rady ze swoimi stanami, z np. widzeniami, wizjami, słyszeniem odgłosów, dialogów.. itd./itp. więc zaczynają wariować i tu potrzebne jest włączenie farmakologii, opieki medycznej…
  Ludzie w swoim ziemskim ograniczeniu, nie są przystosowani do rozumienia tego, czego nie widzą i nie potrafią dotknąć, co nie oznacza, że nie ma zjawisk paranormalnych, czy geniuszu w umyśle, który przekracza ziemskie, materialne schematy. ;)

 • wrotek ocenił(a) ten film na: 7

  _RaulGonzalez_ Hollywood kapitalizuje na chorobach np autyzm, rain man albo predator najnowszy.... Probuje wmawiac rodzicom ze ich dzieci sa wyjatkowe a nawet kolejnym krokiem w ewelucji XD .... Prawda jest taka ze John Nash był użytkownikiem narkotyku palił marihuane przechodząc po kampusie w szlafroku i zwariował. Wielu inteligentnych biorących narkotyki jak np Unabomber ktory uczestniczyl w badaniu LSD na Harvardzie, może stracić rozum przez zbyt inteligentna prace umyslowa polaczona z uzywkami

 • Wujek_John ocenił(a) ten film na: 7

  fonseca Pieprzysz. Choroba umysłowa to cierpienie, czasami niewyobrażalne.

 • Art_Art ocenił(a) ten film na: 10

  Wujek_John Choroba umysłowa, może i tak, ale widzenie przedmiotów, ludzi i innych różnych rzeczy bez użycia gałek ocznych tylko generowanych bezpośrednio przez mózg jest trochę dziwne. Następnie logiczne porozumiewanie się z tymi ludźmi poprzez prowadzenie rozmów i integracja z przedmiotami np. samochody, urządzenia użytkowe jest jeszcze bardziej dziwna. Być może umysł jest w stanie generować takie sytuacje i kiedyś może się okazać, że nie jest to choroba, tylko bardzo duże możliwości umysłu dotąd nie poznane.

 • Mailosz ocenił(a) ten film na: 9

  Art_Art Nie rozumiem co twój umysł tu wygenerował... :)

 • Art_Art ocenił(a) ten film na: 10

  Mailosz A co tutaj nie można zrozumieć. Mózg tworzący takie iluzje sam pokazuje możliwości, które są nie poznane. Teraz takie objawy są uważane za chorobę co nie zmienia faktu, że to jest jakoś przez mózg tworzone i nikt nie wie jak to się odbywa i dlaczego.

 • Mailosz ocenił(a) ten film na: 9

  Art_Art Cały świat w którym żyjesz jest tworzony przez twój mózg na podstawie sygnałów jakie dostaje od oczu, uszu i innych zmysłów. Tworzenie świata nieopartego na tych sygnałach, istniejącego tylko w naszej głowie nazywa się wyobraźnią (i uwierz, że są ludzie o niesamowitej wyobraźni).
  A kiedy nie potrafisz rozróżnić tego co twój mózg sobie wyobraża od tego co widzi (nie ważne czy to są jakieś kwadraty, czy sekretna tożsamość superszpiega), to jest to choroba.

 • Art_Art ocenił(a) ten film na: 10

  Mailosz W takim razie co powiesz o Sawantach, ludzie, którzy znają na pamięć np. 15,000 książek, znają wszystkie ulice, kody pocztowe na świecie, potrafią odliczać czas jak w zegarku, obliczając wstecz o setki lat w trybie natychmiastowym, potrafią nauczyć się każdego języka obcego w ciągu 48 godz., wykonują szybciej w głowie obliczenia, niezdolne do wykonania w chwili obecnej przez najlepszy komputer, wykonują grę na fortepianie setek melodii nigdy się nie ucząc na nim grać, nie znając nut, jedynie jednorazowo usłyszawszy na nim grę, wykonujący rzeźby w wymiarach naturalnych każdego obiektu z najdrobniejszymi szczegółami, widząc obiekt kilka sekund np. koń czy człowiek. Mózg jest jeszcze nie zbadany i nie wiadomo do czego jest zdolny. Być może jest też zdolny do tworzenia różnych rzeczy w wymiarze widzianym tylko dla tego, który go tworzy.

 • Art_Art mówisz jakby zespół sawanta zamieniał w typa z jestem bogiem ale wszystko co wymieniasz to nadinterpretacja. poza tym oni tego nie potrafią na raz tylko u jednego jest lepsza pamięć u innego liczenie. tylko co z tego że potrafi zapamiętać wiele słów z innego języka skoro nie ma pojęcia jak ich użyć? nie rozumie ich tylko je pamięta więc nie wykorzysta tego. już nawet nie będę wytykał że nauczyć się w krótkim czasie wielu słów na pamięć to nie to samo co nauczyć się języka w jakieś konkretne 2 doby. też ciekawe pojęcie odliczać czas wstecz ładnie cie ponosi.

 • mustafajol ocenił(a) ten film na: 9

  fonseca choroba psychiczna nie jest darem czy szóstym zmysłem a cierpieniem, które można wylać na papier czy płótno

 • chris3z8 ocenił(a) ten film na: 3

  fonseca Kompletna bzdura. Choroba może pomóc odsłonić kilka ,,zalet'' jej działania, ale bardzo szybko wpływa na organizm czy umysł i rujnuje jego szczęście osobiste. Nie wierz w te mity amerykańskie, bo cię zabiją.

 • chris3z8 To nie są żadne mity amerykańskie.

 • betty_filmaniak ocenił(a) ten film na: 8

  fonseca Słyszałam taką teorię na studiach i bardzo mi się podobała. To prawda źe choroba psychiczna to z reguły wielkie cierpienie ale nie zawsze i jest to dar. Chorzy widzą więcej niź zdrowi i za to pewnie płacą ,bo nic nie jest za darmo. A może to oni są normalni a nie świat zdrowych tylko dlatego źe jest ich więcej. Puenta jest taka źe to chorzy " mają "więcej niź zdrowi. I kto w takim razie jest lepszy ?

 • betty_filmaniak ocenił(a) ten film na: 8

  betty_filmaniak I

 • nocnymarian ocenił(a) ten film na: 9

  betty_filmaniak Oni,a może My?...geniusze

 • sebek_38 ocenił(a) ten film na: 9

  betty_filmaniak Jestem chory na schizofrenię paranoidalną od 2 lat.Faktem jest,że widzimy,słyszymy i czujemy w niesamowity sposób,faktem jest również to,że choroba generuje niesamowite cierpienie.Film nie oddaje choroby ze stu procentową dokładnością,ale tego co się z człowiekiem dzieje podczas psychozy raczej nie da się lepiej pokazać.

 • wrotek ocenił(a) ten film na: 7

  fonseca Nasha jarał trawę chodząc po kampusie dlatego zachorował. Ta teoria ze liczby go zwariowały, została stworzona zupelnie na potrzeby komercyjne bo jest piękną teorią która się sprzeda.

 • herbatkowy ocenił(a) ten film na: 9

  wrotek Wszystkim którzy uważają że zaburzenia psychiczne są fajne polecam zjeść bielunia, albo zapalić szałwii. Wasz mózg będzie generować bardzo ciekawe rzeczy.

 • wrotek ocenił(a) ten film na: 7

  herbatkowy nie jadlem....ale koledzy tak

 • fonseca Fakt. Ty jesteś banan. Chociaż w tej chwili trochę obrażam banany.

 • fonseca Nie wiem jak można nazwać chorobę psychiczną darem. Ludzie z chorobami strasznie cierpią, męczą się w szpitalach, trują się niewyobrażalną ilością lekarstw, a wy mówicie, że to dar? Żałosne. Jako osoba z chorobą psychiczną mówię Wam szczerze, że to żaden dar.

 • atari799927176virgin ocenił(a) ten film na: 1

  fonseca Psychiatria i sądy to ucisk! PiS i PO to nie MENSA!