Film

Pieśni z drugiego piętra

Sånger från andra våningen
2000
1 godz. 38 min.
7,6 5 116
ocen
7,6 10 1 5116
10 354
chce zobaczyć
7,6 9
ocen krytyków
Film składa się z kilku pozornie niepowiązanych ze sobą opowieści, które mają miejsce podczas wieczoru nowego milenium. Więcej Mniej
Pieśni z drugiego piętra zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Poetycki film inspirowany poezją Caesara Vallejo. Historia o tym jak bardzo potrzebujemy miłości i jak bardzo boimy się odrzucenia. Film wypałniony barwną galerią postaci, są wśród nich ojciec i jego kochanka, jego najmłodszy syn i jego dziewczyna. Historia o wielkich kłamstwach, porzuceniu i tęskonocie.

dystrybucja
Gutek Film
studio
Danmarks Radio (DR) / Easy Film / Nordisk Film- & TV-Fond / Więcej...
tytuł oryg.
Sånger från andra våningen
inne tytuły
Songs from the Second Floor Miedzynarodowe
Więcej...
W filmie występują amatorzy. Andersson część z nich zaprosił na plan z ulicy. Larsa Nordha, odtwarzającego postać Kallego, reżyser spotkał podczas zakupów w sklepie i zaproponował mu rolę w swoim filmie.
Film kręcono w Mysingsö, Slite i Sztokholmie (Szwecja).
Film powstawał aż 4 lata, bez scenariusza. Inspirowany był wierszem "Traspié entre dos esrellas" (czyli "Potknięcie między dwiema gwiazdami") peruwiańskiego poety Césara Vallejo. Wszystkie zdjęcia kręcone były w studiu.
W 2000 roku Roy Andersson powrócił do kręcenia filmów po ćwierćwieczu artystycznego milczenia w dziedzinie pełnego metrażu. Jego najnowsze natenczas dzieło (zrealizowane zresztą przy udziale nieprofesjonalnych aktorów) zostało docenione na festiwalu w Cannes, gdzie przyznano mu Nagrodę Jury. Akcja "Pieśni z drugiego piętra" ma miejsce na... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych