PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599554}

Piksele

Pixels
5,7 63 321
ocen
5,7 10 1 63321
3,8 10
ocen krytyków
Piksele
powrót do forum filmu Piksele

Generalnie zastanawiałem się czy jest sens pisania tego postu. No bo film widziałem ze 2 lata temu, sama premiera była za 4 lata temu, ale przeglądam forum i nikt raczej nie porusza mojego problemu z tym filmem, powodu dlaczego jest on moim zdaniem obleśny i nieoglądalny.

I zanim o tym opowiem zaznaczę 1 ważną rzecz:
1. Nie piszcie błagam, że nie podoba mi się bo nie lubię komedii czy blockbusterów itp., bo to nieprawda po prostu, ja bardzo lubię wszelkie wysokobudżetowe filmy.


Oki, więc nie mam nic przeciwko złym filmom. I obiektywnie biorąc pod uwagę fabułę itp. Pixels jest okropne (nie dlatego, że to komedia o kosmitach, film w tym gatunku może być dobry, patrz: The World's End), po prostu Pixels ma dużo błędów logicznych, dziwną konstrukcję itp. To dalej okropny film, ale nie ma nic szkodliwego w słabej fabule. Nie lubię Transformers, Venoma, wielu innych filmów, ale jeżeli ktoś powie mi "ja lubię Pixels" to przepraszam, ale ja zaczynam wątpić w tę osobę.

Chodzi o postaci i humor. Każdy ma inne poczucie humoru itp, tylko że żarty w Pixels są po prostu obraźliwe, są w najlepszym wypadku tylko żenujące a w najgorszym obrażą cię jako kobietę, geeka, nerda, czy po prostu obrażą twoją inteligencję. Bohaterowie tego filmu to obraźliwe stereotypy przerysowane do potęgi. Ale again seksizm w tym filmie... Czemu ja to tak na, nazywam? Seksizm w tym czymś jest nie do zniesienia, jedna "postać" kobieca nic nie mówi i jest niemą nagrodą dla głównego bohatera...

I nie piszcie też że to satyra czy coś, bo ten film nie jest satyrą. Satyrą powinna pokazać coś w jakiś przewrotny sposób, wysmiac szkodliwe zachowania danej grupy ludzi itp. A nie po prostu tę grupę obrażać za nic. Pixels wydaje się np. Z tego seksizmu nie zdawać sprawy.

Ogólnie to przykro mi że to coś istnieje i przykro mi że to film dla dzieci, które potem to obejrzą i jeszcze "nauczą się" jakichś mądrości... Podsumowując, jeżeli Pixels was nie obraził, to wyobraźcie sobie, że należycie do innej płci, innej grupy społecznej, macie inne zainteresowania, a na pewno to zrobi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones