Film

Pinokio

The Adventures of Pinocchio
1996
1 godz. 35 min.
6,0 2 772
oceny
6,0 10 1 2772
284
chce zobaczyć
{"id":"95820","linkUrl":"/film/Pinokio-1996-95820","alt":"Pinokio","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/58/20/95820/7514526.2.jpg"}
Drewniany pajacyk ucieka z domu swojego ojca, pragnąc stać się prawdziwym chłopcem. Więcej Mniej
Pinokio zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Pinokio, pajacyk wystrugany z pnia drzewa przez Gepetto, marzy, by stać się prawdziwym chłopcem. Próbuje zatem udowodnić, że, podobnie jak inni chłopcy, potrafi rozrabiać. Za każde kłamstwo spotyka go kara - wydłuża mu się nos. Mały urwis ucieka od swego opiekuna. Stary Gepetto rozpacza po stracie Pinokia, który był dla niego jakPinokio, pajacyk wystrugany z pnia drzewa przez Gepetto, marzy, by stać się prawdziwym chłopcem. Próbuje zatem udowodnić, że, podobnie jak inni chłopcy, potrafi rozrabiać. Za każde kłamstwo spotyka go kara - wydłuża mu się nos. Mały urwis ucieka od swego opiekuna. Stary Gepetto rozpacza po stracie Pinokia, który był dla niego jak prawdziwy syn. Tymczasem pajacyk używa swobody, całkowicie lekceważąc zasady wpojone mu w domu. Minie sporo czasu, zanim zrozumie swój błąd i wróci do przybranego ojca. Czeka go tu wspaniała nagroda.

boxoffice
$36 394 530 na świecie
$15 094 530 w USA
$21 300 000 poza USA
budżet
$25 000 000
dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Allied Pinocchio Productions Ltd. / Barrandov Studios / Cinevox Filmproduktion GmbH / Więcej...
tytuł oryg.
The Adventures of Pinocchio
inne tytuły
Carlo Collodi's Pinocchio
Więcej...
Film nakręono w Českým Krumlovie, Pałacu Trojskim w Pradze (Czechy), przy wodospadzie High Force w hrabstwie Durham (Anglia, Wielka Brytania) i w Chorwacji.

W "Pinokiu" tytułowy bohater porusza się dzięki zaawansowanej technologii zwanej animatroniką. Polega ona na wyposażeniu kukiełki w wewnętrzny, elektroniczny mechanizm ruchowy, zdalnie sterowany za pomocą bądź fal radiowych, bądź sygnałów elektrycznych, bądź komputera. Animatronika zapewnia precyzję, płynność i powtarzalność nie tylko ruchów, ale i mimiki kukiełek, która w razie potrzeby może być dodatkowo wzbogacona grafiką komputerową. A co najistotniejsze - pozwala na filmowanie z jednoczesnym udziałem kukiełek i aktorów. Dzięki temu emocjonalne reakcje aktorów są o wiele prawdziwsze niż w przypadku ich "współpracy" z postaciami osobno generowanymi wyłącznie przez komputer.
Pajacyk Pinokio - główna gwiazda filmu Barrona - został zrobiony z lateksu i pomalowany na kolor przypominający drewno. Był na swój sposób podobny do Jonathana Taylora Thomasa,. Dzięki temu, gdy w końcowej sekwencji drewniany Pinokio przeistacza się w żywego Pinokia, wierzymy, że chodzi o tę samą osobę. Z pajacykiem pracowało na planie zawsze pięciu animatorów, rekrutujących się spośród najlepszych specjalistów na świecie. Stosowali japoński system Bunraku, polegający na tym, że jeden animator steruje ruchami nóg marionetki, dwaj kolejni - "obsługują" ręce (każdy jedną), czwarty odpowiada za ruchy ciała, piąty animuje głowę. W przypadku "Pinokia" tym piątym, najważniejszym animatorem był Mark Wilson, który przy pomocy skomplikowanego, animatronicznego systemu komputerów, monitorów video oraz urządzeń do przekazywania fal radiowych i sygnałów elektrycznych sprawił, że ekspresja twarzy pajacyka jest tak bogata, jak u prawdziwego człowieka. (Ruchy warg zostały wcześniej zaprogramowane komputerowo, celem zapewnienia synchronu z dialogami).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Oglądałem go wiele razy jak byłem mały i bardzo dobrze wspominam. 5.9/10 serio? A nowy mad max 7.2... ludzie, co z wami?

 • Przychodzę tutaj po ścieżkę dźwiękową, ew. informacje o niej, a tu... nic. Bardzo mi przykro z tego powodu, bo utwory z filmu były jego atutem imo poza animacją Pinokia... Jeśli ktoś jednak się na coś natknie, proszę o informacje.

  2
  • Przypomniałem sobie ostatnio ten film, który oglądałem jeszcze za dzieciaka. Co mnie tak natchnęło do oglądania tego "Pinokia", drewnianego pajacyka, który przegrywa w przedbiegach z elektrycznym Raichu, Digimonami, Księżniczką Mononoke i innymi stworami przechodzącymi przedziwną digimorfozę? ... więcej

   • Wiecie może gdzie można obejrzeć ten film online?

   • Jak nazywała się operowa piosenka ( w filmie była przeróbka) , którą w filmie śpiewał ( o ile pamiętam ) piekarz ? Na samym początku filmu.