Film

Xunzhao zhimei gengdeng

2009 1 godz. 57 min.
5,0 4
oceny
5,0 10 1 4
9
chce zobaczyć
{"id":"543671","linkUrl":"/film/Poszukiwana-2009-543671","alt":"Poszukiwana","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/36/71/543671/7587209.2.jpg"}
Filmowiec poszukuje głównych aktorów do ról w tybetańskiej operze.

Filmowiec przemierza tybetański płaskowyż, w poszukiwaniu odtwórców ról księżniczki Mande Zangmo i księcia Drimea Kundena, głównych postaci jednej z ośmiu wielkich tybetańskich oper znanych jako Ache Lhamo. Podróżuje z kierowcą, przewodnikiem i przyjacielem, który filmuje kolejne spotkania w czasie wędrówki. Wkrótce znajdują idealnąFilmowiec przemierza tybetański płaskowyż, w poszukiwaniu odtwórców ról księżniczki Mande Zangmo i księcia Drimea Kundena, głównych postaci jednej z ośmiu wielkich tybetańskich oper znanych jako Ache Lhamo. Podróżuje z kierowcą, przewodnikiem i przyjacielem, który filmuje kolejne spotkania w czasie wędrówki. Wkrótce znajdują idealną kandydatkę do roli księżniczki. Ona zgadza się zagrać pod jednym warunkiem: partner, z którym wcześniej grała tę rolę, zagra razem z nią i teraz. Cały zespół wyrusza na poszukiwanie aktora. Po drodze przeprowadzają serię przesłuchań potencjalnych członków obsady. Każde z tych spotkań odsłania kolejny aspekt historii księcia Drimea Kundena, który jest w kulturze buddyjskiej symbolem współczucia. Reżyser filmu wraca do swoich korzeni i bada stan kultury tybetańskiej, a jednocześnie wprowadza nas w obszar własnych poszukiwań artystycznych.

inne tytuły
寻找智美更登 Chiny
Więcej...
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.