PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1321}

Psychoza

Psycho
8,1 145 572
oceny
8,1 10 1 145572
8,7 38
ocen krytyków
Psychoza
powrót do forum filmu Psychoza

Okropny film. Nie dość ,że niemożliwie sztuczny to jeszcze w ogóle nie straszny. Dno.

ocenił(a) film na 10
Burnn

Psychoza
Nie znasz się pajacu na dobrym kinie i nie rób z siebie idioty.

Patrol

Heh, tu wręcz się nie dziwię iż w takim tonie odpowiada się autorowi tego postu:) Cóż, ale raczej uważam ze nie ogladał i chce być oryginalny, albo najprostszą formę zwrócenia uwagi na siebie stosuje. Tak czy inaczej- oj, nie ładnie! Chociaż...to nie kwestia i tak byłaby nie znania się na "dobrym kinie", a nieumiejetność zachwytu nad geniuszem. A to już tylko współczuć można :(

Patrol

ja sam jeszcze nie oglądałem tego filmu więc nie wiem jaki jest, ale dużo sie o nim naczytałem w prasie filmowej, w necie i wogóle wszyscy znawcy krytycy bardzo sie nad nim rozpływają..i to własnie może być problem tego typu, że każdy kto nie chce wyjść na głupola bez gustu i dobrego smaku, woli zachwalać ten film pod niebiosa, niż napisać rzeczowo co myśli..a nie obrażając nikogo wydaje mi sie, że niektórzy tak robią..bo choćby nie wiem jakie dzieło zostało stworzone to nie każdemu do gustu przypadnie..a w tym temacie poza jedną osobą, wszyscy wręcz rozpływają sie nad tym filmem, czy całkowicie szczerze?..nie jestem do końca pewny..niech nikt tego nie odbierze jako atak, a raczej sie zastanowi czy na prawde ten film tak mu sie podobał jak tu napisał..
ja w najbliższym czasie postaram sie obejrzeć ten film i potem sie wypowiem co do tego jaki jest.
pozdrawiam wszystkich

ocenił(a) film na 8
Patrol

owszem dla kogoś takiego jak Ty, który niewąptliwe 'piłę' czy jakąś 'maskare teksanska pila mechaniczna' uwaza, za super horror to 'psychoza' jest kiczem ;]
trzeba znac sie na ambitnym kinie po prostu, eh!

użytkownik usunięty
Burnn

Uwaga, prowokacja!

użytkownik usunięty
Burnn

Ty sam jesteś sztuczny. PSYCHOZA to klasyka sama w sobie, najlepszy thriller jaki w życiu widziałem!!!

Burnn

Dobra po głębszym zastanowieniu film w sumie nie jest taki zły. Doceniam Hitchocka i jego dzieła, ale Psychoza nie podobała mi się zbyt bardzo. Byłą ciekawa ale nie straszna a właśnie tego od niej oczekiwałem. I właśnie dla tego napisałem taki post.

użytkownik usunięty
Burnn

Trochę racji w tym jest. Film ciekawy, lecz nie nazbyt straszny.

film jest wg mnie bardzo dobry mimo że nie zaspokaja gustów wielbicieli widoku siekier noży i rozlewu krwi co 40 sekund...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Albertino

czy to do mnie było? bo nie wiem za co mi się tak dostało (chyba)
przecież napisałem że film nie zaspokaja ludzi, którzy liczą tylko na 500 trupów w filmie, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem...

A kto powiedzial ze ten film mial byc straszny? Straszny to moze byc kac a nie film.

ocenił(a) film na 10
Burnn

"Psychoza" to niewątpliwe arcydzieło wielkiego mistrza. Napięcie w niektórych momentach jest niesamowite a końcówka jest niesamowita. A to, że nie ma tam zbyt wiele krwi i niektóre rzeczy są nienaturalnie pokazane to wina tamtych czasów oraz możliwości.

użytkownik usunięty
romys

Zeby nazwac Psychoze kiczem trzeba byc bardzo krotko wzrocznym i nieznac sie na kinie.Film napewno sie zestarzal too fakt ale dotej pory wiele mogliby sie z niego uczyc ludzie robiacy takie tandety jak np "Pila"

Burnn

fajna prowokacja....ale sa stoly i taborety..ludzie i parapety, a ten osobnik się do tych drugich zalicza

użytkownik usunięty
OFCA

"Psychoza" to najlepszy film, jaki w życiu widziałem. Niesamowita atmosfera, inteligentna budowa i zaskakujące zakończenie... Ze świecą szukac podobnego filmu, tym bardziej, że "Psychoza" ma już 45 lat.

ocenił(a) film na 10
Burnn

no i co ztego nie podobalo mu sie i to jest jego zdanie ma do tego prawo nier moze tego wiedziec czy sie zna czy sie nie zna kazdy ma swoj gust a tym sie nie rozmawia

ocenił(a) film na 10
Burnn

Bez jaj - film jest straszny, ma świetny klimat, muzykę io zaskakujące zaskoczenie - jednak że sztuczny trochę, to fakt. Ale żeby go w pełni ocenić, musiałbym go drugi raz obejrzeć, a na to w tej chwili pozwolić sobie niestety nie mogę :(
A jeśli chodzi o filmy Hitchcock'a, to oglądałem w sumie cztery: Psycho, Ptaki,Okno na podwórze i The Lady Vanishes. I najmniej mi się podobał ten ostatni, Starsza Pani znika...

użytkownik usunięty
Burnn

a bos sie naogladal teksanskich masakr i innego wspolczesnego dziwactwa, to psychoza juz nie jest straszna, ale pomysl, ze w 60. roku nie bylo zbyt wiele takich filmow i na pewno takie cos straszylo ludzi... my juz po prostu przez to co widzielismy nie umiemy sie bac psychozy

Burnn

hmm.. NIEKTÓRZY ludzie lubią jak im w filmie co chwilę jakiś psychol zza krzaka wyskakuje. No i najlepiej żeby zaopatrzony był w nóż, piłe lub chociaż szpadel. No i żeby brzydki był. Albo zamiast głowy hak miał. I masakrował wszystko co popadnie. I żeby się krew strumieniami lała. I to jest straszne, oj tak. Tylko wierzcie lub nie istnieją też filmy (w tym horrory), które można a nawet trzeba ROZUMIEĆ. Nie tylko oglądać

ocenił(a) film na 10
Leyna

Dragon(IQ)44 - czego można się spodziewać po człowieku, który niedawno wykluł się z jaja.

opoz

Najlepsza była scena morderstwa pod prysznicem !. Ogólnie film troche nudny, moim zdaniem za dużo czasu poświęcone jest na budowaniu napięcia a za mało czasu na akcje. film 5/10 Pozdro

użytkownik usunięty
Stolik

Bo Proszę Pana w ogóle brak akcji jest i nic się nie dzieje.... Nie powiem, mam pare pomysłów na poprawienie tego filmu! Koledze podobała sie najbardziej scena pod prysznicem...a wiec CYCKI, a konkretnie by były wieksze i aby lepiej było je widac. I nie nożem do cholery ale piłą, albo TIREM - wielki tir który wjeżdża pod prysznic i zabija biedaczke. Mozna dodac jakąś krótką sekwencje karate- by ta śmierć nie byla taka szybka, akcja musi być. Naga babeczka z cyczkami walczy w stylu kunk-fu z babcią przebieranką (babcia ale wciąż seksi oczywscie) - i bedzie 10/10 nie?

ocenił(a) film na 10
Burnn

o matko jak mozna jechac po takim filmie!~!!!!! Przeciez jak na tamte czasy to horror jest rewelacyjny - te ujecia, ta muzyka!!!! Wspoczesnie tworcy horrorow skupiaja sie na tryskajacej krwi i wydanych milionach na efekty, a ten film jest tego calkowitym przeciewienstwem!!!!!!!!!!!

Jestem zdania, ze kazdy ma prawo do swojego zdania, ale jakies argumenty na normalnym poziomie by sie przydaly... ehhh

ocenił(a) film na 10
Movie_Girl

Jeden z najlepszych i najbardziej niepokojacych filmow jakie ogladałem, a tu ktos tak pojechal po tym filmie :/

ocenił(a) film na 9
Burnn

jeju szkoda mi takich ludzi .. w sumie ma kazdy swoje zdanie, ale zeby psychoze nazwac kiczem?! tu nie chodzi czy na tym filmie sie przestaszyles/as czy zsikales/as sie w gacie ze strachu !! tu chodzi o klimat i o to ze pan Alfred jest mistrzem i O ;) tyle ze mnie ;d pozdrawiam wszytskich fanow !!

ocenił(a) film na 10
Burnn

Oj Panie krytyk... "kicz" skoro uwazasz, ze Psychoza to kicz to co Twoim zdaniem jest Arcydzielem ?

użytkownik usunięty
Burnn

nie rób z siebie debila, nic dziwnego że ten film to dla ciebie dno, skoro ty tylko akceptujesz ne nowoczesne gówna i nie znasz się na dobrym kinie.

Burnn

mnie się wydaje ze filmu nawet nie obejrzałes i oceniasz po tytule :) bo faktycznie patrząc ro nie jest jakis bardzo interesujący :)

ocenił(a) film na 10
Burnn

jak można nazwać klasyke kina kiczem, podejrzewam, ze napisal to głupek albo prowokator.

ocenił(a) film na 8
pawel_gitarowy

kurwa, poziom tej dyskusji jest żenujący. takie debilne wypowiedzi, i to bez uzasadnienia, powinno się zostawiać bez odpowiedzi. ale jak widać sam się nie mogłem powstrzymać:)

ocenił(a) film na 10
Burnn

Son of bullet - chłopcze nie wypowiadaj się na tematy których twój umysł nie jest w stanie zrozumieć.Jeśli Psychoze określasz Dnem to pomyśl kim ty jesteś...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Emiru18

Ale wy ludzie jesteście?! "Genialny film i basta" co to za wyjaśnienie??? Dlaczego wam się podobał? Bo jak widzę to jesteście na razie papugami które powtarzają krytyków. Bo to nie jest horror, nawet ten film jest bardziej psychologiczny niż to jest thriller(no może trochę przesadziłem). Nie piszcie "arcydzieło" "genialny film" tylko co wam się podobało!!!
PS ja dałem mu 8/10 i wiem dlaczego ale chce usłyszeć najpierw was... napiszę tylko jedno...Muzyka przewodnia- złowieszczo piękna

ocenił(a) film na 10
Najmadrzejszy_z_najglups

Żenada! Mimo ze to jeden z moich ulubionych horrorów/thrillerów, uwazam ze kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Obrazanie goscia (ktory nikogo nie obrazil, napisal tylko, ze film jest denny) jest po prostu GÓWNIARSKIE. Pozdrawiam tych normalnych!

Man_Behind_The_Sun

"Żenada! Mimo ze to jeden z moich ulubionych horrorów/thrillerów, uwazam ze kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Obrazanie goscia (ktory nikogo nie obrazil, napisal tylko, ze film jest denny) jest po prostu GÓWNIARSKIE. Pozdrawiam tych normalnych!"
Wisz, są takie filmy gdzi patrzy się na scenariusz a nie na dupę głównej bohaterki."Żenadą" jest twoje słownictwo typu "obrazil", "goscia". Zanim zaczniesz oceniać filmy radzę ci zacząć naukę ortografii. To najnowszy patent, pozwalający odbiorcom czytać a nie rozszyfrowywać twój tekst.

dzem13_2

"Wisz"
"To najnowszy patent"

Mistrzu, taką łatkę można przykleić każdemu.
Pisz odnosnie filmu, a gramatykę zostaw w spokoju.

Najmadrzejszy_z_najglups

"Wisz" to taki skrót ( w mowie potocznej ) :P. A co do filmu: podobał mi się. Był w miarę realistyczny, nie był seansem przemocy no i sam fakt, że to "Psychoza" jest sprawia, że daję 9\10 ;).

ocenił(a) film na 9
Burnn

Wszyscy jeżdżą sobie po użytkowniku "imieniem" Son Of The Bullet chyba tak z przyzwyczajenia... Ot, ktoś nazwał "nasz" ulubiony film kiczem więc trzeba go zgnoić... A ja rozumiem co chciał powiedzieć. Spodziewał się horroru i się zawiódł. Rozumiem go. Ja się spodziewałem przede wszystkim thrillera psychologicznego. Czy go dostałem? Cholera, pewnie! Dla mnie ten film to rewelacja. Mimo dość zaawansowanego wieku ogląda się go z zapartym tchem. Scenariusz ciągle zaskakuje (a to zabójstwem kobiety która wydawała się być główną bohaterką a to informacją o pogrzebie matki Batesa...), muzyka doskonale buduje napięcie a Perkins... Perkins po prostu zagrał genialnie. Niby taki sympatyczny...
Owszem, kilka scen wydaję się dzisiaj kiczowata. Najbardziej zestarzała się chyba słynna scena pod prysznicem, która dziś nie robi już takiego wrażenia jak pewnie przed 47 laty. Także scena morderstwa w domu wygląda troszeczkę...hmmm... staro. Ale to tylko dwie sceny z trwającego 1:48 minut filmu. I dlatego daję mu 9/10. Za muzykę, za scenariusz, za obsadę, za KLIMAT.

Burnn

Naprawdę przykro mi to jest pisać, ale nie obejrzałam tego do końca bo zasnełam po niecałej godzinie filmu.

ocenił(a) film na 8
Burnn

zaskoczenie, motyw który chyba w filmach uwielbiam najbardziej, potem prezent w postaci psychoanalizy co jeszcze podnosi wartosc filmu. podklada sie pod moj gust wprost idealnie. jednak nie jestem zachwycony bezgranicznie. zdalem sobie teraz tylko sprawe co bylo inspiracja i kto byl mistrzem dla jednego z moich ulubionych rezyserow - M.Nighta Shyamalana.

zdecydwanie warto obejrzeć "Psychozę"

ocenił(a) film na 10
se7en_2

"Psychoza" to jeden z najlepszych filmów mistrza. Pisanie takich postów jak ten jest zdecydowanie nie na miejscu i świadczy tylko o poziomie jego założyciela.

Dla mnie to arcydzieło - 10/10

Burnn

Kicz to jesteś Ty i widać że nie zrozumiałaś sensu tego filmu bo on jest tylko dla ludzi inteligentnych:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones