PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9062}

Rambo 3

Rambo III
6,7 57 654
oceny
6,7 10 1 57654
5,0 8
ocen krytyków
Rambo III
powrót do forum filmu Rambo III

S.F.?

użytkownik usunięty

Totalny brak realizmu. Sszywanie reki bez znieczulenia. Stracenie kamieniem helikoptera. Film moglby byc dobry gdyby nie maly realizm, a w zasadzie jego brak.

użytkownik usunięty

Z realizmem nie jest aż tak źle jak uważasz. Obejżałem ten film chyba ze 100 razy i jedyną nierealną rzeczą jaką znalazłem jest to że ruskie stoją pięć metrow obok głównego bohatera... i nie mogą go trafić!

użytkownik usunięty

i smiglowce francuskie typu Puma udajace Mi 24

użytkownik usunięty

To jednak można twórcom filmu wybaczyć, w końcu w 1988 roku nie tak łatwo było zwykłemu reżyserowi zdobyć oryginalnego MI24. To były jeszcze inne czasy, nie to co dzisiaj. Teraz wystarczy mieć walizkę zielonych i już można szykować lądowisko w ogródku :)

Zresztą w "Czterej pancerni i pies" na pantery przerabiano T34 i jakoś nikt tego serialu za to nie potępia :]

Z tym zszywaniem ręki bez znieczulenia to nie jest brak realizmu
Wiem z bardzo dobrego zródła (Lekarz medycyny:D) ze to bardzo mozliwe zeby sobie zszyc ręke bez znieczulenia, wystarczy miec wysoki
poziom bólu, a takowy bohater z filmu Rambo z pewnscia posiadal:D

blade84

Kiedyś czytałem recenzje gdzie jej autor przedstawił trzecią część jako nie zamierzony pastiż poprzednich części. Faktycznie przypominam sobie taki tekst pod koniec filmu kiedy ruska armia wzywa ich do poddania się , Rambo mówi do Trautmana że można spróbować ich okrążyć. Może ktoś pamięta takich "śmiesznych" tekstów. :)

użytkownik usunięty

Bronek,
tu nie chodzi o żaden realizm. Ten film jest super, jedyny w swoim rodzaju. On dzięki tym niemożliwym akcjom jest właśnie taki super. Przecież każdy wie że to nie możliwe, ale każdemu dzieciakow, który się na tym filmie wychował, oczy się świeciły z wrażenia kiedy to oglądał.
Gdyby się tak realizmu doszukiwać w każdym filmie akcji....
A z przedmówcą się zgadzam, że troche z tego pastiż poprzednich części wyszedł. Przynajmniej teraz, jak się to ogląda jest się z czego pośmiać. Ale kiedyś to było coś.

ocenił(a) film na 9

Ktokolwiek w życiue brał udział w realnej walce na pięści wie że bajki w stylu jet li, czy equilibrum realnymi NIE sa... a to czy te filmy sa dobrze zrobione czy nie to inna bajka. powiem tak, za muzyke, zdjecia, montaz i charyzme Stallona chylę czoła i chylić będę, bo późniejsze próby wykreowania herosów niczego nie dawały. coś musi być na rzeczy, że te filmy nakręcone 20 lat temu da się oglądać, a sam Rambo stał się symbolem. niech mi ktos bez zastanawianie się wymieni innego filmowego bohatera tego typu? cruise w mission impossible? affleck w daredevil? nicolas cage w conair? I SORRY, ale w którym z tych 3 wymienionych filmów jest jakis REALIZM???????????????????

P.S. 1. poza tym z tego co pamietam, to rambo sobie reki nie zszywal, tylko bok dezynfekowal po odłamku. 2. Helikopter kamieniem??? Gdzie ty to widzieliscie? Łuk z łądunkiem wybuchowym to raczej nie kamien....

ocenił(a) film na 10
Constantine

Strącanie helikoptera kamieniem i i zszywanie ręki dratwą były w jedynce :)

"niech mi ktos bez zastanawianie się wymieni innego filmowego bohatera tego typu?"

Arnie w "Commando". A reszta to faktycznie traszki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones