film

Rehana

Rehana Maryam Noor
2021
1h 47m
6,1 361
ocen
6,1 10 1 361
6,5 4
oceny krytyków
Matka, wdowa i nauczycielka w szkole medycznej walczy o zachowanie harmonii między pracą a rodziną. Pewnego dnia kobieta nagle znajduje się w trudnej sytuacji po tym, jak jest świadkiem napaści seksualnej, w której zna zarówno ofiarę, jak i sprawcę. Zobacz pełny opis
Rehana zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Rehana jest wykładowczynią na uczelni medycznej w Dhace, hardą i bezkompromisową. Potyczki z rzeczywistością to dla niej chleb powszedni - samotnie wychowuje córeczkę, utrzymuje całą rodzinę. Pewnego dnia jest świadkiem molestowania, jakiego jej przełożony dopuszcza się na jednej ze studentek. Doprowadzenie do ukarania winnego stanie sięRehana jest wykładowczynią na uczelni medycznej w Dhace, hardą i bezkompromisową. Potyczki z rzeczywistością to dla niej chleb powszedni - samotnie wychowuje córeczkę, utrzymuje całą rodzinę. Pewnego dnia jest świadkiem molestowania, jakiego jej przełożony dopuszcza się na jednej ze studentek. Doprowadzenie do ukarania winnego stanie się dla niej najważniejszym celem, dla którego będzie w stanie przesunąć wiele granic i poświęcić bardzo dużo. Ale czy instytucja, której jest częścią, pozwoli jej dojść sprawiedliwości? Rehana wyruszy w pełną gniewu wędrówkę po labiryncie korytarzy, gabinetów i sal wykładowych. Kamera będzie próbowała za nią nadążyć, osaczając ją w ciasnych, ciemnoniebieskich kadrach, na chłodno dokumentując jej samotną misję. Zrealizowana w niepokojącym rozedrganiu, przypominająca najlepsze osiągnięcia kina irańskiego, "Rehana" to wybitny i fascynujący portret dalekiej od doskonałości bohaterki.

studio
Metro Video (współudział)
tytuł oryg.
Rehana Maryam Noor
inne tytuły
Rehana Międzynarodowy
więcej
W 2022 roku film był oficjalnym kandydatem Bangladeszu do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Skromne, kameralne kino. Takie w stylu irańskim. Sama przeciw wszystkim. Głową w mur. Bohaterka odważna i bezkompromisowa w słusznej sprawie. Zarazem sama jakby zbyt zasadnicza i autorytarna. Przez swoją niejednoznaczność ciekawa do oceny. Każdy sam musi wyrobić sobie zdanie na jej temat.

Skromny, kameralny film, taki w "irańskim" stylu. Bohaterka niejednoznaczna. Z jednej strony w słusznej sprawie zdeterminowana i odważna. Z drugiej sama jakby zbyt zasadnicza, autorytarna. Każdy sam musi sobie wyrobić zdanie na jej temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones