film

Richie milioner

Ri¢hie Ri¢h
1994
1 godz. 31 min.
5,6 28 037
ocen
5,6 10 1 28037
4,3 7
ocen krytyków
Richie jest synem milionerów. Gdy pracownik ojca próbuje ich okraść, z pomocą przychodzą przyjaciele chłopca. więcej mniej
Richie milioner zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Panicz Richie jest spadkobiercą fortuny liczącej 70 mln. dolarów. Posiada wszystko co może zamarzyć mały chłopiec i co można kupić za pieniądze. Po za tym ma troskliwego i wyrozumiałego ojca, który świata poza nim nie widzi i wiernego psa o imieniu Dollar. Ale jak się okazuje świat jak z bajki nie trwa wiecznie. Pewien pracownik w firmiePanicz Richie jest spadkobiercą fortuny liczącej 70 mln. dolarów. Posiada wszystko co może zamarzyć mały chłopiec i co można kupić za pieniądze. Po za tym ma troskliwego i wyrozumiałego ojca, który świata poza nim nie widzi i wiernego psa o imieniu Dollar. Ale jak się okazuje świat jak z bajki nie trwa wiecznie. Pewien pracownik w firmie ojca Richie'a pragnie zgarnąć cały majątek swego pracodawcy i w tym celu obmyśla plan pozbycia się wszystkich członków rodziny. Chłopcu z pomocą przychodzą koledzy, dzięki którym Richie odkrywa, że prawdziwa przyjaźń jest najcenniejszym skarbem.

boxoffice
$38 087 756 w USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
Neil Tolkin (materiały do scenariusza, historia)
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Davis Entertainment (współudział) / Silver Pictures
tytuł oryg.
Ri¢hie Ri¢h
inne tytuły
Richie Rich (alternatywna pisownia) USA
więcej
Jeffrey Wiseman starał się o zagranie tytułowej roli.
Patrząc w lustro, Richie zauważa pryszcza koło nosa, ale później, kiedy pyta tatę czy go widzi, wskazuje na policzek.
Kiedy Van Dough związuje Keenbeana, kładzie kanapkę na jego klatce piersiowej. W jednej scenie chleb na kanapce jest brązowy, a w następnej biały. Gdy Richie wychodzi z maszyny, chleb jest brązowy, a potem znowu biały.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych