1 godz. 36 min.
6,9 53 102
oceny
6,9 10 53102
5 183
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":4}
{"type":"film","id":518040,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Rio-2011-518040/tv","text":"W TV"}]}

Poczuj rytm...usłysz brzmienie... i uwolnij swojego ducha! Twórcy "Epoki lodowcowej" przedstawiają odlotową, animowaną komedię dla całej rodziny.
Blu to egzotyczny ptak, który wierzy, że jest ostatnim przedstawicielem swojego gatunku. Jednak kiedy jego właścicielka dowiaduje się o Jewel, samiczce tego samego gatunku, oboje wyruszają na spotkanie przygody życia. Mimo że nigdy nie nauczył się latać, Blu zaprzyjaźnia się z grupą obytych, miejskich ptaków, które pomagają mu odnaleźć odwagę do rozpostarcia skrzydeł i podążenia za przeznaczeniem.

opis dystrybutora dvd

Mały Blu po wypadnięciu z rodzinnego gniazda staje się łupem handlarzy egzotycznych ptaków i ze słonecznego Rio trafia do mroźnej Minnesoty. Tam znajduje wyjątkową opiekunkę Lindę. Dziewczynka i papuga dorastają razem, zostając nierozłączną parą przyjaciół.
Pewnego dnia, do księgarni prowadzonej przez Lindę przybywa Tulio, doktor ornitologii. Tulio oświadcza Lindzie, że Blu jest ostatnim samcem z gatunku ary modrej, a w Rio znajduje się ostatnia samica, Jewel. Doktor zaprasza przyjaciół do Brazylii, aby połączyć papugi i umożliwić przetrwanie gatunkowi.Wyprawa do kraju samby, okaże się być pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji.

Lejzorek
opis użytkownika