PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150135}
5,8 14
ocen
5,8 10 1 14

Rita nel West
powrót do forum filmu Rita nel West

Ależ to jest szalone i niepodrabialne spaghetti!
Mała Rita wierzy, że za całe zło świata odpowiada złoto. Postanawia więc wysadzić w powietrze całe złoto w kraju.

Z czego składa się film? Z masy przemocy, trupów, strzelanin. W między czasie Mała Rita śpiewa rockowe i musicalowe kawałki, tańczy. Absurd totalny. Myślałem, że w spagach nic mnie już nie zaskoczy. A tutaj coś takiego powstało - i to w roku 67!
Przykładowa scena? Mała Rita odbija skrzynie złota 6 bandytom. Oczywiśćie wszystkich zabija. Spotyka w międzyczasie mężczyznę wiozącego pianino i rannego , umierającego mężczyzne. Po wymordowaniu bandytów zaczyna z woźnicom tańczyć i śpiewać. Gdy kończą - potrzebujący człowiek umiera. Co na to Rita i woźnica? Wpadają w śmiech i śpiewają dalej!

Oczywiśćie film to nie tylko sceny musicalowe i strzelaniny. To parodia najbardziej znanych wówczas westernów. Pojawiają się tu motywy Leonowskie, Bezimienny, pojawia się Ringo i Django. Czego chcieć więcej? To trzeba zobaczyć!

ocenił(a) film na 7
Hildefix

Rita obrabiająca ze złota Bezimiennego(Ringa) , po tym jak pokonała go strzelając w lufe jego pistoletu, na co Bezimienny oddając pieniądze "Wszystko co robiłem w życiu - robiłem za garść dolarów". Takiego humoru i nawiązań mniej lub bardziej nachalnych jest masa. A kto jest wielkim fanatykiem spaghetti - wyłapie tutaj niesamowite niuanse z westernów bardzo słabo znanych, nawet wtedy.

Myślę też, że kto się spaghetti mocno nie interesuje, ten też się dobrze będzie bawił na tym filmie. Humor rodem z "Robin Hood - faceci w rajtuzach" zawsze do kogoś trafi, nawet bez znajomości nawiązań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones