PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1460}
6,9 59 515
ocen
6,9 10 1 59515
7,6 19
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

directors cut

ocenił(a) film na 9

mam pytanko czym rozni sie wersja directors cut od zwyklej?

ocenił(a) film na 10
_illusion_

więcej flaków ............................................................

ocenił(a) film na 10
_illusion_

jest to tzw. wersja reżyserska, czyli te urywki, których nie było w kinie

ocenił(a) film na 10
_illusion_

W wersji reżyserskiej dodano kilka ujęć - sceny, które są wstrząsające teraz są brutalne.

_illusion_

Wersja reżyserska jest dłuższa "aż" o 1 minutę. Różni się tym że kilka scen wygląda brutalniej niż w wersji producenckiej. Dotyczy to głównie rozstrzelania Murphy'ego (więcej brutalnych ujęć) i scena w której psuje się ten drugi robot podczas demonstracji i masakruje tego kolesia też jest brutalniejsza. Ogólnie wersja reżyserska praktycznie nic nie wnosi do treści i akcji.

_illusion_

W wersji normalnej podczas zabicia murphy'ego np. odstrzeliwują mu "tylko" dłoń, a w reżyserskiej idą dalej i po dłoni odstrzeliwują mu całe ramię.
ps.jeszcze jej nie widziałem ale bardzo się na nią napaliłem i znalazłem na kazie ale wolno to idzie :)

kosmodestruktor

No właśnie - w wersji kinowej pokazana jest najpierw scena jak odstrzeliwuje mu dłoń, a potem Murphy wstaje i od razu pokazane jest jak brakuje mu całej ręki. Pod tym względem Director's Cut eliminuje tą nielogiczność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones