PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204720}

Saint Seiya: Niebiański Rozdział - Uwertura

Saint Seiya: Tenkai-hen Josô: Overture
7,8 325
ocen
7,8 10 1 325
Saint Seiya: Niebiański Rozdział Uwertura
powrót do forum filmu Saint Seiya: Niebiański Rozdział - Uwertura

A wie to już koniec. W filmie ukazana jest zagłada świata oraz ostateczna porażka Rycerzy Ateny. Nie ma szczęśliwego zakończenia. Widzimy tu zakończenie całej sagi o Rycerzach Zodiaku. Jest to bardzo barwna i pięknie zbrojona animacja jak przystało na ostatni odcinek (tym razem w postaci filmu animowanego a nie serialu). Przesłaniem tej bajki jak i całej serii jest chęć pokazania nam co się stanie gdy człowiek przeciwstawi się bogom, ale także pokazania miłości i oddania człowieka, pokazania ze potrafi walczyć o swoje do ostatniego tchu.

Zastanawia mnie tylko czemu pokazali zakończenie całej sagi zanim skończyła się seria „Saint Seiya: Episode Hades” Przez to znamy już rozstrzygnięcie świętej wojny.

BLUE_DRAGON

Czy to oznacza, że WSZYSCY zginęli?! A co z bogami? Przecież nie da się zniszczyć bogów! Czyli całe poświęcenie rycerzy poszło na marne?!

ocenił(a) film na 7
Saga

Jak by to napisać:
Zginęło 5 bogów, Ziemia została zniszczona a co za tym idzie wszyscy rycerze też.
Ogólnie bardzo ciekawe zakończenie ale najlepiej je oglądać gdy już się wszystko związane z tą bajką obejrzało.

BLUE_DRAGON

No ładnie. Upadek bogów... Jak w mitologii skandynawskiej... Smutna historia, bo pokazuje, że człowiek nie ma szans w walce z bogami, choćby nie wiem jak się starał... Przynajmniej producenci jasno postawili sprawę i widać, że kontynuacji nie będzie... Chciałabym kiedyś obejrzeć ten film, ale masz rację z tym, że najlepiej będzie zobaczyć najpierw resztę. Powiedz mi jeszcze, skąd wziąłeś te wszystkie filmy i w jakiej wersji językowej je oglądałeś? Pozdrowionka

BLUE_DRAGON

Gdzie w tej części ginie 5 bogów? Bo ja się tylu nie doliczyłem… tym bardziej że tylko 3 występuje w tej części + głosy kilku bogów podczas rozmowy z złotymi rycerzami.

ocenił(a) film na 10
YaNz

Co do Bogów to była Athena / Arthemis / Apollo / przez chwilke Hades (ułamek sekundy w spomnieniach Seiyi) / Apollo / Głosy bogów zrzucających karę na złotych rycerzy. A trójka aniołow nei była bogami tylko głownymi strażnikami bogów. Co do zniszczenia świata to tak nastąpiło. Lecz zarazem na końcu filmu mamy początek. Bogowie stworzyli świat od nowa. Historia końca staje się początkiem. Tu mały tekścik z filmu. ))Nawet jeśli ludzie są na tyle głupi, że zasługują na karę...
...oddam ten ostatni cios.
Przebiję jego ciało własną pięścią...
...jako dowód naszej egzystencji.
Płoń, ma auro!
Giń, człowieku!
Kiedy ludzka tęsknota jest zdolna pokonać bogów...
Co mogą oni wybaczać?
Jaką karę mogą zsyłać?
))Po zadanym ciosie w Apollo ( Seiya trafił - zranił Apolla )((Seiya znajduje się na polanie razem z Saori
Seiya: - Och... Przepraszam... To takie piękne miejsce.
Z jakiegoś powodu serce gryzie nostalgia.
Jestem tu po raz pierwszy!
Athena: - To nie ma znaczenia... Jestem samotna...
Jest tylko jedna osoba, której szukasz, a którą wierzę, że znajdziesz...
============================== ==============
Więc nową historie musimy sami sobie stworzyć.......
============================== ==============
Są to słowa piosenki zakończającej serię.
Saint Seiya! Historia znów się rozpoczyna!
Saint Seiya! Złóżmy tę obietnicę!
Saint Seiya! Do czasu, gdy znów się spotkamy!
Saint Seiya! Nie powiemy "żegnaj"!
============================== ==============
Ja posiadam film w orginale zakupiony prosto z Japoni.

Yoh_Asakura_Shaman

Niekończąca się opowieść... ;) To dobrze. Przynajmniej nie zdołuję sie totalnie, jeśli kiedyś uda mi się obejrzeć ten film ;)

Saga

To nie ''bajka'' tylko anime. Czy Ghost In The Shell tez jest dla ciebie ''bajką''?

BLUE_DRAGON

ma moze ktos napisy do tego filmu albo wie skad je sciagnac????

BLUE_DRAGON

to wcale nie jest koniec, to jest następny początek

Firokg

W jednym z wywiadów Autorzy filmu tłumacza zakończenie tak:

Dokładnie to Apollo wyrzucił wspomnienia z głowy seiy i Ateny ponieważ stwierdził że sa oni razem za silni..i moga stanowić zagrożenie dla całego świata bogów.

Dlatego własnie ten Nowy początek.

BLUE_DRAGON

Smutne.... nie takiego końca się spodziewałam :/ ale nie rozumiem tego. Przecież miała wyjść jeszcze jedna seria "Zeus Chapter"? Czy film powstał zanim pomysł na następna serię?

ocenił(a) film na 10
kossa91

Ale bzdury....

Końcówka nie jest jednoznaczna. W swym ostatnim ataku Seiya przemienia zbroje w Kamui niestety FILM KOŃCZY SIĘ NIM pięści pegaza zderzą się z Apollo! Po napisach widzimy scenę w której cios Seiyi robi małe nacięcie na policzku Apollo zaś atak Appollo nie zabija Seiyi.

Moja interpretacja jest taka, że:
- Appollo nie może zniszczyć Seiyi
- Seiya nie może pokonać Apollo.

Przypominam, że kanoniczna opowieść kończy się na momencie w którym Seiya zabija Hadesa i sam umiera od zadanych mu ran(Hades przebija mu serce mieczem). W tym filmie zaś przeinaczono fakty tak aby Seiya przeżył z jakąś dziwną klątwą od ostatniego ciosu hadesa.

ocenił(a) film na 8
BLUE_DRAGON

Zginęło 3 bogów (Hades , Tanatos i Hypnos) Posejdon przecież nie zginął tylko został ponownie zapieczętowany w Urnie (w jednym odcinku "Elizjum" wysyła złote zbroje na pola elizejski).
Może mi ktoś w końcu wyjaśnić zakończenie ? Chodzi mi o to co się stało z Saori i z Seiyą, jak mam rozumieć tę ostatnią scenę po napisach, mają amnezję czy co ? Po za tym nie wiem czy dobrze pamiętam ale czy Seiya nie stoi na stoliku jakby był lalką( w tej scenie po napisach) ? Fajne Anime chociaż szkoda że nie może trwać wiecznie , no ale wszystko co dobre musi się kończyć. SAINT SEIYA & DRAGONBALL RULE

ocenił(a) film na 10
KoB

Mi aż się łezka w oku zakręciła,
jako dziewczyna zawsze marzę o dobrym zakończeniu wiadomo zło przegrywa a miłość i dobro zwycięża, uwielbiam te anime i dość emocjonalnie się do niego przywiązałam więc byłam zła i smutna jak skończyło się tak a nie inaczej (po mojemu)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones