film

Sarajevo

2014
1h 38m
6,0 654
oceny
6,0 10 1 654
Śledczy obarczony zadaniem rozwikłania sprawy zabójstwa arcyksięcia Ferdynanda sam staje się celem dla tych, którzy stoją za tą polityczną zbrodnią. Zobacz pełny opis
Sarajevo zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

28 czerwca 1914 roku. W Sarajewie przebywa następca tronu, arcyksiążę Ferdynand (Reinhard Forcher) wraz z małżonką Zofią (Michaela Ehrenstein). Podczas przejazdu przez miasto dochodzi do dwóch zamachów, w tym drugi okazuje się skuteczny. Zamachowcy próbują popełnić samobójstwa, jednak zostają schwytani. Sprawę natychmiastowo obejmuje śledczy Leo Pfeffer (Florian Teichtmeister).

studio
Beta Film / Czech Television / Dor Film / więcej
inne tytuły
Zdjęcia do filmu realizowano w Wiedniu (Austria) i Hradec Králové (Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I tak jak w tamtym przypadku mamy do czynienia z wersją oficjalną na potrzeby opinii publicznej, oraz prawdziwymi wynikami śledztwa które zadają więcej pytań i na które nikt nie ma zamiaru odpowiedzieć. Temat zamachu na Franza Ferdinanda ciekawy, ale w filmie opowiedziany dość skromnie, nie wykorzystany potencjał.

Śledczy obarczony zadaniem rozwikłania sprawy zabójstwa arcyksięcia Ferdynanda sam staje się celem dla tych, którzy stoją za tą polityczną zbrodnią.
Polski tytuł: "Zamach".

film. Nie ma strzelanin, pościgów, scen wulgarnego seksu i przekleństw. Więc dla większości ludzi pewnie nudny.
Mnie bardzo wciągnął. Bardzo fajnie pokazuje co się wydarzyło w okupowanej Bośni i Hercegowinie. Jak wyglądała sytuacja polityczna. Poddaje w wątpliwość uproszczoną, nauczaną w polskich szkołach przyczynę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones