PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587931}
6,7 4 392
oceny
6,7 10 1 4392
6,6 8
ocen krytyków
Snowtown
powrót do forum filmu Snowtown

Ten psychol to był facet matki czy po prostu znajomy rodziny? Bo aktor miał 29lat a ta babka ze 45
Czy on zamrodował żonę tego brodatego która się dowiedziała?
Kim byli ci ludzie których nagrania było słychać, kobiety, mężczyźni, młodzi bo dzwonili do swoich matek? Geje i lezbijki? Bo dziwi mnie że mordował kobiety i to młode
A ten ostatni chłopak to kto i go chyba zamordowali ale za co (nie wyglądał na geja ani pedofila, był tkai no... bardzo normaln) umknęło mi to chyba...
Który to był Ray Davis czy jakoś tak w którego mordzie współudział miała matka?

into_the_moonlight

Minęło już trochę czasu, ale jestem świeżo po filmie i postaram się na kilka pytań odpowiedzieć
Ciężko powiedzieć czy byli parą czy tylko przyjaciółmi, z jednej strony nie ma żadnych scen, w których byliby blisko, ale z drugiej na początku filmu widać, ze jest szczęśliwa ze on tak dobrze dogaduje się z dzieciakami, czuć tez było jakaś chemię między nimi
W ostatnim nagraniu był kobiecy głos, wiec raczej tak- zabił ją
Ja myśle ze jedyna reguła według której mordował było to czy ta osoba miała kogoś kto ja kochał, komu na niej zależało
Zanim poszli do niepełnosprawnego chłopaka (tego od węża), John zapytał Jamiego czy dzieciak ma kogoś kto go kocha
Nie czytałam nic o tym seryjnym mordercy po filmie, ale to może być właśnie motywem
To był tej chłopak, który na początku filmu gwałci Jamiego, dlatego umawia się z nim i zawozi go do tego miejsca gdzie są już wszyscy.
I na ostatnie pytanie niestety nie odpowiem- to było gdzieś w połowie filmu, bo wtedy zaczęło się z nią coś dziać, podobnego jak z Jamiem
Ale bardzo możliwe ze to był ten, który był na obiedzie z ojcem, ten od drogich butów

ocenił(a) film na 7
into_the_moonlight

1. On tam chyba funkcjonował jako ojczym.
2. Tak, zresztą brodatego też (przynajmniej w rzeczywistości), bo na filmie pojawia się w barze przed sceną "kolesia od komputera".
3. Tu również odniosę się do faktów: zabijali głównie pedofili i gejów, chociaż później zabijali "ludzi niepotrzebnych" - narkomanów, ludzi samotnych, bez rodziny, często też ludzi posądzanych o bycie pedofilem/gejem na podstawie błahej plotki, co do kobiet to wydaje mi się, że ich nie zabijali, a "brodatego" zabili w rzeczywistości, natomiast jego żony chyba nie.
Często też "szef" korzystał z pieniędzy swoich ofiar już po ich śmierci - nie były to jakieś kokosy, raczej zapomogi, zasiłki itp, dlatego często za motyw przyznaje się, że zabijali dla przyjemności. Aha, ten koleś który przyjechał kamperem, został zabity, a po "telefonie" John sprzedał go jako własny.
4. Tutaj nie zgodzę się z użytkowniczką martwica_mozgu_ - koleś na końcu filmu chciał kupić komputer, już nie pamiętam, czy również był posądzany o pedofilię, czy był kolejną, łatwą ofiarą, natomiast co do brata - na filmie został zabity w wannie, gdy pod koniec go podduszali to John kazał mu coś wyznać Jamesowi i wtedy padł na kolana i przepraszał (w filmie jest chyba 1 scena, gdy brat (zapomniałem imienia) gwałci na podłodze Jamesa, natomiast w rzeczywistości robił to regularnie, odkąd James miał 13 lat, tylko nie wiem do kiedy.
5. To również mi umknęło, za to w rzeczywistości zaginęła Elizabeth Haydon, a jej mąż przez długi czas nie zgłaszał jej zaginięcia, zrobił to dopiero jej brat, a gdy policja zaczęła węszyć wobec męża przy okazji wpadli na trop Johna Bauntinga i Roberta Wagnera (w filmie to ten rudy).

Aż włączyłem film ponownie i rzeczywiście koleś od butów, wygląda tak samo jak ten na końcu, więc zwracam honor martwicy_mozgu_ i gratuluję spostrzegawczości. (Nie lubię poprawiać czegoś, co już napisałem).
Twórcy filmu opowiedzieli tą historię nieco inaczej, stąd różne nieścisłości względem faktów dlatego proponuję zapoznać się z prawdziwą historią.
Mogłem się mylić także w innych kwestiach, ale jestem tylko człowiekiem, może ktoś bardziej obeznany w temacie udzieli Ci lepszych odpowiedzi, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

https://www.youtube.com/watch?v=wBzx2C2x2DM&list=PLA1OKNDAvT_nTfIxSdpfAxw1iC5OvE NXK&index=2
wlasnie obejrzalem dokument o tej sprawie i w komentarzach pod nim dowiedzialem sie ze powstal film o tym, obejrzyj dokument jest tam o kazdej ofierze wszystko dokladnie opisane, zabieram sie za film, sprawdze na swiezo czy wszystko sie zgadza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones