Film

Solomon and Gaenor

1999
7,8 197
ocen
7,8 10 197
442
chce zobaczyć
{"id":"32705","linkUrl":"/film/Solomon+i+Gaenor-1999-32705","alt":"Solomon i Gaenor","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/27/05/32705/6939684.2.jpg"}
Młody Żyd zakochuje się w Walijce. Na drodze do ich uczucia staje antysemityzm. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Młody żyd (Ioan Gruffudd) w Wali w 1911 próbuje zarobić na życie sprzedając tkaniny od drzwi do drzwi, ale by tak robić musi ukrywać swoją narodowość. Podzas jednej ze swoich sprzedaży poznaje i zakochuje się w młodej kobiecie (Nia Roberts) mieszkającej z ojcem o silnej woli (William Thomas) i nienawidzącym żydów bratem (Mark LewisMłody żyd (Ioan Gruffudd) w Wali w 1911 próbuje zarobić na życie sprzedając tkaniny od drzwi do drzwi, ale by tak robić musi ukrywać swoją narodowość. Podzas jednej ze swoich sprzedaży poznaje i zakochuje się w młodej kobiecie (Nia Roberts) mieszkającej z ojcem o silnej woli (William Thomas) i nienawidzącym żydów bratem (Mark Lewis Jones). Tych dwoje zakochuje się w sobie i po pewnym czasie ona jest w ciąży. Lecz kiedy wybuchnął antyżydowskie bunty, ta dwójka będzie zmuszona uciekać i rozdzielić sie.

studio
APT Films / APT Productions / Arts Council of England / Więcej...
data produkcji
1999
tytuł oryg.
Solomon and Gaenor
inne tytuły
Solomon i Gaenor Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w: Ogmore Vale, Cardiff, Clydach Vale i Llwynypia (Walia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ... może kiedy ten film można obejżeć w telewizji z przyjemnością bym go obejżała!!!!!!!!!!!!!!!!1

  2
  1
  • Historia może oryginalnością nie powala (ale czy na taki temat można jeszcze coś oryginalnego wymyślić?), ale za to wspaniale opowiedziana, zagrana i sfilmowana. Muzyka ciut słabsza, ale też trzyma poziom. Polecam nie tylko romantykom.

  • Napisy Pl

   agusia6317375 ocenił(a) film na 9

   Czy ktoś posiada polskie napisy do tego filmu? Nigdzie w Internecie nie znalazłam. Byłabym wdzięczna. Zależy mi na tym filmie.

   • Pięknie i spokojnie sfilmowana opowieść o dwóch skrajnych uczuciach:nietolerancji,czy wręcz nienawiści i o miłości ponad podziałami,jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało.Historii o tym było już mnóstwo,ale obejrzenie tego dzieła bynajmniej nie jest stratą czasu.Gorąco polecam ... więcej

    • PRZEPIĘKNY FILM

     menshikov ocenił(a) film na 10

     I chwała, ze jeszcze takie obrazy powstają! Przepiękny, pełen uroku i ujęć film o trudnej miłości. Ioan Gruffudd świetnie tu wygladał. Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem! Ten film po prostu trzeba zobaczyć!