PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=854065}

Spirala

Spiral
5,0 1 032
oceny
5,0 10 1 1032
Spirala
powrót do forum filmu Spirala

lgbtqwerty horror

ocenił(a) film na 1

Zaznaczę na początku, że jestem osobą tolerancyjną i nie obchodzi mnie kto z kim co robi.

Założenie filmu, sam w sobie jest ciekawe - prześladowani geje zamieszkują na przedmieściach, nieraz były podobne filmy kręcone z różnym skutkiem - raz lepsze, raz gorsze, wcześniej najczęściej bohaterami były osoby czarnoskóre, które uciekały przed wyznawcami jakiegoś rodzaju kultu białej rasy.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że ten film kompletnie nie trzyma się kupy, losowo w kilku miejscach pojawiają się duchy, a jakakolwiek straszna akcja w tym filmie dzieje się pod jego sam koniec - jakieś ostatnie 15-20min filmu.
Czyli właściwie dostajemy 1,5h rozterek targających parę gejów, zakończonych 20min horroru, tak to mniej więcej można podsumować, bo ewidentnie autor filmu chciał wpleść połączyć gatunek horroru z wątkiem homoseksualnym, tylko wyszły tak jakby dwa oddzielne niepokrywające się ze sobą wątki, a dodatkowo nuda, nuda, nuda nuda, nic kompletnie w tym filmie się nie dzieje, nie ma żadnego napięcia, narastającej atmosfery, cała akcja jest wypłaszczona do kulminacyjnych ostatnich minut.
Zdecydowanie nie polecam, bo to kolejny szajs nagrany za duże pieniądze.

Richard_fit

to daruje sobie ogladanie :)

Richard_fit

Wątki się pokrywają w głowie Malika, i jego trauma z młodości każe mu sądzić, że są ofiarami homofobii. Jednak w całym swoim obłędzie dostrzegł to, co dostrzega też widz w końcówce filmu - że nie chodziło o ich homoseksualizm a o wrażliwość i podatność, a przede wszystkim o młodą dziewczynę, którą złożono w ofierze . Może dlatego, że wątki homoseksualne nie są dla mnie w kinie niczym nadzwyczajnym odebrałam ten film bez nadmiernego skupiania się na orientacji bohaterów. Daję 6/10 bo to jednak przyjemny, mroczny horror.

imme3

Zgadzam się z tym co napisałaś, ale zastanawiam się dlaczego nie mogli od razu ich zabić i poświęcić dziewczynę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones