Film

2009 22 min.
5,3 6
ocen
5,3 10 6
2
chce zobaczyć
{"id":"500605","linkUrl":"/film/St%C3%B3%C5%82...-2009-500605","alt":"Stół..."}
Ponad dwadzieścia lat temu odbyły się obrady Okrągłego Stołu. Tamte historyczne wydarzenia spowodowały upadek komunizmu w Polsce i związane z tym zmiany polityczne,... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ponad dwadzieścia lat temu odbyły się obrady Okrągłego Stołu. Tamte historyczne wydarzenia spowodowały upadek komunizmu w Polsce i związane z tym zmiany polityczne, gospodarcze i społeczne. Podpisanie tego swoistego politycznego kontraktu do dziś wzbudza emocje. Dokument jest zebraniem materiałów archiwalnych, ukazujących spotkania wPonad dwadzieścia lat temu odbyły się obrady Okrągłego Stołu. Tamte historyczne wydarzenia spowodowały upadek komunizmu w Polsce i związane z tym zmiany polityczne, gospodarcze i społeczne. Podpisanie tego swoistego politycznego kontraktu do dziś wzbudza emocje. Dokument jest zebraniem materiałów archiwalnych, ukazujących spotkania w willi MSW przy ulicy Zawrat w ramach przygotowań do obrad Okrągłego Stołu oraz rozmowy, które przeprowadzono w Magdalence od lutego do kwietnia 1989 roku . Na temat historycznych wydarzeń opowiadają ich uczestnicy: z ówczesnej strony rządowej Czesław Kiszczak, a ze strony opozycyjnej - Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki oraz Zbigniew Bujak. Z kolei historycy i socjologowie, między innymi  próbują podsumować tamte wydarzenia.

studio
Telewizja Polska
data produkcji
2009
tytuł oryg.
Stół...
inne tytuły
  • Mija 20 lat od obrad Okrągłego Stołu, które zapoczątkowały proces zmian ustrojowych oraz przemian politycznych, gospodarczych i społecznych. O kulisach zawarcia przełomowych porozumień opowiadają uczestnicy wydarzeń.