Film

Les Vieux Fourneaux

2018 1 godz. 27 min.
5,7 472
oceny
5,7 10 472
70
chce zobaczyć
{"id":"806045","linkUrl":"/film/Starzy+durnie-2018-806045","alt":"Starzy durnie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/60/45/806045/7852729.2.jpg"}
Mężczyzna w kwiecie wieku po śmierci żony odkrywa list sprzed wielu lat, którego treść popycha go do niespodziewanych czynów.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Starzejący się Pierrot (Pierre Richard), Mimile (Eddy Mitchell) oraz Antoine (Roland Giraud) są przyjaciółmi od wielu lat, którzy spotykają się na pogrzebie Lucette – żony ostatniego. Niespodziewanie Antoine znajduje stary list, który wyprowadza go z równowagi. Rozgniewany i pragnący zemsty mężczyzna bez żadnych wyjaśnień wyjeżdża doStarzejący się Pierrot (Pierre Richard), Mimile (Eddy Mitchell) oraz Antoine (Roland Giraud) są przyjaciółmi od wielu lat, którzy spotykają się na pogrzebie Lucette – żony ostatniego. Niespodziewanie Antoine znajduje stary list, który wyprowadza go z równowagi. Rozgniewany i pragnący zemsty mężczyzna bez żadnych wyjaśnień wyjeżdża do Toskanii. Pierrot, Mimile i będąca w zaawansowanej ciąży wnuczka Antoine’a ruszają za nim z nadzieją, że nie zrobi on niczego głupiego.

studio
Radar Films (produkcja) / Egérie Productions (koprodukcja) / France 3 Cinéma (koprodukcja) / Więcej...
data produkcji
2018
tytuł oryg.
Les Vieux Fourneaux
inne tytuły
Starzy durnie Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Villemur-sur-Tarn, Montauban, Labarthe-sur-Lèze, Auch, Montgiscard, Nézignan-l’Évêque, Auterive, Cap d'Agde, Lasseube-Propre, Montagnac oraz Paryżu (Francja).
Zdjęcia do filmu kręcono od 19 września do 3 listopada 2017 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 6/10 LEKKO NACIĄGANA SZÓSTKA - W SUMIE NIEZŁY FILMIK

  kleju30 ocenił(a) film na 6

  Jak na francuskie komedie,to szału nie ma,ale spokojnie można zobaczyć.Humor trochę nierówny - są momenty kiedy można się uśmiechnąć(najlepszy motyw z tym dziadkiem-kapitalistą),ale są też przerysowane sceny niestety.Na plus na pewno fajna i wzruszająca końcówka - ... więcej

  • Ocena zawyżona

   stavcioo ocenił(a) film na 5

   Dałem 5 za ciekawe ujęcia - retrospekcje. Reszta pozostawia wiele do życzenia, film momentami bardzo sztuczny, zwłaszcza wpychane na siłę wątki polityczne. Alice Pol jakoś ciągnie ten film, Pierre Richard też ok, chociaż postać moim zdaniem mocno przerysowana, reszta jak na szkolnym przedstawieniu.