PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583064}
6,7 61 092
oceny
6,7 10 1 61092
6,8 28
ocen krytyków
Stoker
powrót do forum filmu Stoker

Czy nikt z was nie miał wrażenia, że Charlie może być ojcem Indii?

ocenił(a) film na 7
m00dy

Przez sporą część filmu to rozważałam :)

ocenił(a) film na 9
m00dy

Trochę nie trzymałoby się to całości. Czyli spędzając młodość/dojrzewanie Charlie spotkał kobietę starszą znacznie od siebie, z dobrego domu, zapłodnił ją, wrócił do psychiatryka a jego starszy brat zajął się ciężarną bratową, poślubił ją, wychował nie – swoje dziecko, a kobieta doznała amnezji i zapomniała, że tamten to człowiek chory psychicznie z mroczną przeszłością i wmówiono jej, że jeździ po Europie…
Poza tym, zdaje sobie sprawę, że filmy Chan Wook Parka bywają kontrowersyjne, ale nie wyobrażam sobie, że posunąłby się po raz kolejny do wplecenia wątków kazirodczych w swoje dzieło.
Do tego może pamięć mnie myli, ale lata by się kompletnie nie zgadzały.

ocenił(a) film na 8
davidmth

no tak, to raczej kiepska teoria, jednakze dl mnie Evelyne nie okazywała w filmie JEDNOZNACZNIE, ze nie ma pojecia skad wzial sie Charlie. tak czy inaczej david moje watpliwosci ostatecznie rozwial. ;)

ocenił(a) film na 3
m00dy

no jak mu powiedziała, że nie ważne skąd jesteś i twoja przeszłość coś takiego. poza tym film debilny

ocenił(a) film na 9
m00dy

Evelyn to osoba skupiona na sobie, swoich potrzebach i emocjach oraz nie widząca świata poza swoim nosem. Informacja dot. miejsca pobytu Charliego przez ostatnie lata czy informacja dot.jego przeszłości mogła jej tak samo „umknąć”, jak być kompletnie nieistotną czy też przedstawioną w jej oczach tendencyjnie przez swojego męża. Każda kobieta przy zmysłach i odrobinie intuicji zaczęłaby drążyć temat czy nawet inwigilować nowego domownika, tymczasem jej te sprawy były kompletnie obojętne.

davidmth

nie nie nie, wrażenie, że on mógłby być ojcem jest bezzasadne dopiero gdy dowiadujemy się, że on był w psychiatryku, a to prawie końcówka... wcześniej wszyscy, którzy wiedzieli gdzie on się podziewał znikają.

ocenił(a) film na 9
m00dy

Film należy do moich ulubionych. Uwielbiam taką troche "psychiczną" niezrozumiałą do końca tematykę.
Znacie jakieś jeszcze "psychiczne" filmy ? :D

ocenił(a) film na 9
Amfetamina98

Podobne do "Stoker" oczywiście.

Amfetamina98

Sinister, Dziewczyna z sąsiedztwa (thriller, nie komedia, ponieważ jest też komedia o tym samym tytule. film naprawdę robi wrażenie), Sierota.

ocenił(a) film na 9
Rose92

Dzięki !
A "Dziewczyna z sąsiedztwa" z którego roku ?
Ponieważ znalazłam z 1999 i 2007 i oba to thrillery .

Amfetamina98

to ten z 2007-go. nie ma sprawy, mam nadzieję, że filmy przypadną do gustu :)

Rose92

Nie ma to jak polecić przypadkowe filmy, które absolutnie nie są podobne do "Stoker". Amfetamina98, jeśli nadal szukasz, obejrzyj "Siłę strachu", "Nieproszonych gości", "Opowieść o dwóch siostrach", czy też "Spokojnego człowieka".

GothicRomance

się tak nie spinaj bo Ci żyły pękną. równie dobrze filmy polecone przez Ciebie też mogą być dla kogoś przypadkowe a nie pokrewne

Rose92

Cóż za merytoryczna odpowiedź. Będę się spinać, bo nie rozumiesz słowa "podobny". "Sinister" to ghost story, "Dziewczyna z sąsiedztwa" opowiada historię Sylvii Likens, w której nie ma niedomówień. Gdzie zatem widzisz jakąkolwiek analogię do Stokera?

GothicRomance

o co Ci znowu chodzi? jeżeli poleciłam jakiemuś użytkownikowi wybrane filmy i mi podziękował za nie to nie widzę problemu w niczym. poza tym polecone przeze mnie filmy to nie jakaś byle szmira tylko całkiem przyzwoite kino.

Rose92

Polecone filmy są całkiem w porządku i warto zobaczyć każdy z nich - przyznaję. Mój jedyny zarzut dotyczy tego, że nie są w stylu filmu, na temat którego debatujemy;)

użytkownik usunięty
GothicRomance

nareszcie mam co ogladac ostatnio niemoglem znalezc czegos dobrego dzięki

ocenił(a) film na 6
m00dy

Ja pamiętam, że jak oglądałem film to miałem wrażenie, iż twórca sugeruje, że India i Charles to jedna osoba.

ocenił(a) film na 9
MishaPl

ciekawa teoria! ja takowych wniosków nie wyciągałam, ale po takich filmach jak np. Fight Club (swoją drogą też godny polecenia i zaspokajający żądzę krwi widza) można by liczyć i na takie podsumowanie filmu ;)

ocenił(a) film na 6
KaYanna

No w Fight Club akurat wszytko było jasne.
Swego czasu pisałem o elementach w Stokerze, które mi sugerowały taką sytuację. Znalazłem ten wątek więc podrzucam link:
http://www.filmweb.pl/film/Stoker-2013-583064/discussion/Metafory+w+filmie.,2227 180

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones