Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:37
Film

Gong-jak

2018 2 godz. 17 min.
6,9 1 079
ocen
6,9 10 1 1079
1 749
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
{"id":"789270","linkUrl":"/film/Szpieg-2018-789270","alt":"Szpieg","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/92/70/789270/7871027.2.jpg"}
Suk-young Park, były oficer wojskowy pracujący dla południowokoreańskiego wywiadu, zostaje wysłany na misję szpiegowską do znajdującego się w Korei Północnej obiektu jądrowego.
{"userId":"2925405","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/92/70/789270/795281_1.2.jpg","title":"O Kimie, który zarabiał kokosy","link":"/reviews/recenzja-filmu-Szpieg-22111","more":"Przeczytaj recenzje Filmwebu"}
O Kimie, który zarabiał kokosy
Bez względu na to, jakie przesłanie tutaj zobaczymy (trzeźwa analiza czy raczej spiskowość a la Patryk... ... czytaj więcej
Szpieg
Zwiastun nr 1 (polski) 1:37
Szpieg - Zwiastun Nr 1 (polski) Szpieg - Zwiastun Nr 1 (polski)

Rok 1993, Korea pozostaje ostatnim państwem pogrążonym w zimnej wojnie. Napięcia towarzyszące rozwojowi broni jądrowej przybierają na sile. Park Suk-young, były oficer wojskowy pracujący dla południowokoreańskiego wywiadu, zostaje wysłany na misję szpiegowską do znajdującego się w Korei Północnej obiektu jądrowego. Park, podając się zaRok 1993, Korea pozostaje ostatnim państwem pogrążonym w zimnej wojnie. Napięcia towarzyszące rozwojowi broni jądrowej przybierają na sile. Park Suk-young, były oficer wojskowy pracujący dla południowokoreańskiego wywiadu, zostaje wysłany na misję szpiegowską do znajdującego się w Korei Północnej obiektu jądrowego. Park, podając się za biznesmena prowadzącego interesy z Koreą Północną, kontaktuje się z Ri Myong-unem, wysoko postawionym północnokoreańskim urzędnikiem. Po wieloletnich staraniach, bohaterowi udaje się w końcu zdobyć zaufanie klasy rządzącej i potwierdzić duży międzykoreański kontrakt. Park odkrywa jednak, że obie strony łączą tajne interesy ingerujące w wybory prezydenckie w Korei Południowej.

dystrybucja
studio
CJ Entertainment
inne tytuły
Gongjak (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Korea Południowa
공작 Korea Południowa
Więcej...
Zdjęcia do filmu były kręcone w Pekinie (Chiny) i na Tajwanie.
Okres zdjęciowy trwał od 25 stycznia do 25 lipca 2017 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 7' Początek średni, ale później ciekawiej. Obraz warto obejrzeć ze względu na przypomnienie o Wielkim Głodzie panującym pod koniec lat 90-tych na północy i ukazaniu mechanizmu wzajemnych korzyści przy konserwacji zimnowojennych układów politycznych.

  Tinnga

  Historia oparta(ponoć) na losach południowokoreańskiego agenta o ... więcej

 • Świetny!

  Dolce_far_niente ocenił(a) film na

  Podobno na faktach, nie czytałem jeszcze o filmie, lecz zastanawiam się ile tych faktów było. Oby coś więcej niż fakt, że między Koreami trwa gra wywiadów.

 • Super! Dla mnie rewelacja. 9/10

  robin887 ocenił(a) film na

  Jest klimat, jest bardzo dobra gra aktorska, super zdjęcia. Na pewno nie jest to kategoria "akcja" jak podaje filmweb. Wg imdb "drama". Moim zdaniem po prostu szpiegowski thriller. No i też fajnie się oglądało przez to jest jest to film biograficzny. Ukazanie KRLD i kim dzong ila ... więcej

  1
  • 7/10

   Ronin25 ocenił(a) film na

   Koreańczycy albo kręcą porządne produkcje albo słabe. Filmów średnich raczej nie produkują. Film "Szpieg" jest filmem dobrym. Solidnie zrobiony. Jak na film szpiegowski przystało trzyma prawie przez cały czas w napięciu. Pod względem aktorskim jest również solidny. Warto obejrzeć.

   2
   • Udany dramat polityczno-szpiegowski

    Nikodem123 ocenił(a) film na

    Dla miłośników dusznych filmów z niespieszną akcją będzie sporą satysfakcją.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.