film

Sztos

1997
1h 30m
6,9 49 775
ocen
6,9 10 1 49775
6,4 9
ocen krytyków
Sopot, początek lat 70. "Synek" i jego przyjaciel Eryk kantują ludzi przy wymianie walut. Kiedy jeden z nich zostaje oszukany, planują zemstę. Zobacz pełny opis
Sztos zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Na początku lat siedemdziesiątych, w scenerii polskiego Wybrzeża, splatają się losy dwóch takich, co nie jeden księżyc ukradli. "Synek" wyszedł z kicia i za wszelką cenę chce się dobrze w życiu urządzić. Starszy Eryk, wytrawny hochsztapler, musi się odegrać na kumplu, który go wykiwał w pokerze. Ale do tego jest potrzebna duża kasa. ObajNa początku lat siedemdziesiątych, w scenerii polskiego Wybrzeża, splatają się losy dwóch takich, co nie jeden księżyc ukradli. "Synek" wyszedł z kicia i za wszelką cenę chce się dobrze w życiu urządzić. Starszy Eryk, wytrawny hochsztapler, musi się odegrać na kumplu, który go wykiwał w pokerze. Ale do tego jest potrzebna duża kasa. Obaj więc wyruszają w Polskę siejąc spustoszenie... w portfelach dewizowych turystów. Jeszcze tylko rozprawa z "Gruchą" czyli finałowy Sztos, a potem żyć nie umierać, trwoniąc łatwo zarobiony szmal. Plan jest przedni tyle, że na każdym planie można się przejechać.

dystrybucja
Best Film
studio
Agencja Produkcji Filmowej (koprodukcja) / Canal+ Polska (koprodukcja) / Telewizja Polsat (koprodukcja)
tytuł oryg.
Sztos
inne tytuły
Cheat Miedzynarodowe
więcej
Początkowo role Eryka oraz "Synka" mieli zagrać Janusz Gajos, a także reżyser filmu, Olaf Lubaszenko. Pierwszy z nich był jednak zbyt zajęty i nie mógł wziąć udziału w zdjęciach, natomiast drugi zrezygnował ze swojej roli i oddał ją Cezaremu Pazurze w geście wdzięczności za jego zaangażowanie przy produkcji filmu.
Zdjęcia do filmu realizowano w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Malborku, Pułtusku, Tczewie oraz Warszawie (Polska).
Biały proszek zniknął z lusterka. Teraz można poczuć siłę, spojrzeć na świat uśmiechający się zza szklanej ściany i zanurzyć się pamięcią w starych, dobrych czasach. W takiej właśnie aranżacji poznajemy dwóch głównych bohaterów debiutu reżyserskiego Olafa Lubaszenki, Synka granego przez Cezarego Pazurę, oraz Starego Eryka w kreacji Jana... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Scena w barze

ocenił(a) film na 8

Co to jest za zupa same grzyby jak bede chcial sie nawpie*dalac grzybow to bobie grzybowa zamowie.I jeszcze cieple piwo o zesz ku*wa twoja je*ana mac!To moja ulubiona scena z filmu przewijam ja zawsze.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

najwyżej na 5-6, i to głównie przez sympatię do Nowickiego. Szkoda tylko, że Nowicki ma tak niewiele do grania, bo scenariusz monotonny i dziurawy. Np. cała sekwencja knajpiana z wygibasami Józefowicza to typowa zapchajdziura.

Ale ogląda się dobrze, głównie dzięki Nowickiemu

Scena w restauracji Baron należała do niego :D, rozwalił system.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones