Film

2008 23 min.
7,1 1 415
ocen
7,1 10 1415
359
chce zobaczyć
{"id":"484835","linkUrl":"/film/TW+%22Bolek%22-2008-484835","alt":"TW "Bolek""}
TW "Bolek" jest filmem dokumentalnym, który przedstawia pracę historyków IPN - Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka - nad książką pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

TW "Bolek" jest filmem dokumentalnym, który przedstawia pracę historyków IPN - Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka - nad książką pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Autorzy książki sugerują, że Lech Wałęsa w latach siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. W filmie pokazano nie tylkoTW "Bolek" jest filmem dokumentalnym, który przedstawia pracę historyków IPN - Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka - nad książką pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Autorzy książki sugerują, że Lech Wałęsa w latach siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. W filmie pokazano nie tylko metodologię pracy historyków nad książką, ale też zeznania osób potwierdzających tezę Cenckiewicza i Gontarczyka.

data produkcji
2008
tytuł oryg.
TW "Bolek"
inne tytuły
Jeszcze przed emisją filmu w TVP, Lech Wałęsa groził, że jeżeli film zostanie pokazany będzie domagał się 20 milionów złotych odszkodowania.
Prezes TVP- Andrzej Urbański- zaproponował Lechowi Wałęsie, aby ten odniósł się na antenie telewizji do tez prezentowanych w filmie. Wałęsa propozycje odrzucił.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych