Tajemnice Joan

Red Joan

2018 1 godz. 50 min.
6,3 5 530
ocen
6,3 10 5530
6 387
chce zobaczyć
4,2 5
ocen krytyków
{"rate":4.2,"count":5}
{"type":"film","id":812222,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Red+Joan-2018-812222/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Tajemnice Joan
 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 4

  Film nieprzekonujący przede wszystkim ze względu na motywacyjne aspekty działań głównej bohaterki. Rozumiem i docierają do mnie słowa przez nią wypowiadane, ale ani przez chwilę w nie nie wierzę. Jest to obraz zakochanej młodej kobiety, która dała się wmanipulować w coś, czego nie do końca rozumiała. A później to było tylko dopasowywanie ideologii do faktów. Nie wiem i z tego filmu naprawdę nie dowiedziałam się, jak to było naprawdę, ale to co obejrzałam było kompletnie niewiarygodne. Szkoda takiej aktorki jak Judi Dench do tak marnego filmu.

 • kinomaniak_1211 ocenił(a) ten film na: 7

  Agatonik Obejrzałam ten film dopiero teraz i na świeżo mogę napisać , że film wcale nie jest taki zły. Widać, że została wmanewrowana i wykorzystana przez rzekomych przyjaciół. Była młoda i zakochana i jak sama przyznała nie rozumiała o co toczy się stawka. Chodziła na spotkania lewicowe, ale taka była wtedy moda ( tak zeznała). Przecież w dzisiejszych czasach też są różne organizacje studenckie a młodzież uczęszcza na nie czasami nie do końca rozumiejąc po co. Ja byłam pod wrażeniem pięknej miłości ,którą znalazła później i właściwego mężczyzny ,który poświęcił dla niej wiele. I to był prawdziwe ! A faktów nie zmienimy.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 4

  kinomaniak_1211 Oczywiście, zgadzam się. Została wmanipulowana. Ale wraz z nabywaniem dojrzałości i wiedzy o świecie mogła nieco zweryfikować ocenę swoich działań. Wielu ludzi robiących w młodości różne dwuznacznie moralnie rzeczy może powiedzieć - nie rozumiałem, byłem głupi, nie pomyślałem, nie przewidziałem konsekwencji. I na dodatek to wszystko prawda. Ale jest czas na skontaktowanie się z rozumem po wielu latach. A u niej tego nie widziałam.

 • kinomaniak_1211 ocenił(a) ten film na: 7

  Agatonik Podczas jej przesłuchania odniosłam wrażenie ,że jednak żałuje tego co zrobiła. Wyraźnie widać, że wstydzi się o tym mówić przy swoim synie. A ponadto przecież chciała się przyznać i opowiedzieć co zrobiła kiedy aresztowali jej szefa zakochanego w niej profesora. Może jesteś zbyt surowa w swoich sądach , postaw się na jej miejscu co ty byś zrobiła. Ona ciągle była wykorzystywana przez innych ludzi tylko dlatego, że pracowała przy bombie. To przykre.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 4

  kinomaniak_1211 Pewnie masz rację - dość surowo oceniam ten film. Oglądałam go parę miesięcy temu, może taki miałam nastrój? Czasami to stan emocjonalny, w jakim jesteśmy na "tu i teraz" determinuje naszą interpretację i odbiór rzeczywistości, także filmu. Przyjmuję Twoje argumenty i pozdrawiam:))

 • Metalen ocenił(a) ten film na: 9

  Agatonik koleżanki moim zdaniem ona nadal uważała po tylu latach że zrobiła dobrze - że jej decyzje ocaliły świat przed wojną nuklearną. Film podziwiam z uwagi na to że jest to prawda z minimalnymi zmianami w fabule. Życie pisze najlepsze scenariusze. Liczę na film o Krystynie Skarbek w najbliższych latach...

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 4

  Metalen Film o Krystynie Skarbek również chętnie bym obejrzała. Jakoś widocznie inaczej odebraliśmy ten film. Nie uwierzyłam.