PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567359}

Teksas - Pola śmierci

Texas Killing Fields
6,1 8 935
ocen
6,1 10 1 8935
Teksas Pola śmierci
powrót do forum filmu Teksas - Pola śmierci

Dobry

ocenił(a) film na 7

Nie bardzo rozumiem dlaczego w recnzji pana Muszyńskiego stoi, że Mannem w spódnicy reżyserka nie jest. A czy ona deklarowała, że chce nim być? Po obejrzeniu filmu widać wyraźnie, że efekt końcowy pracy na scenariuszem to to o co autorce chodziło. Mało tego, wbrew recenzji, wcale nie uważam, że film ma więcej jaj niż gdyby robił go mężczyzna (co miało nimy wynikać z presji jaka wisiała nad reżyserką). Dokładnie odwrotnie - czuć kobiecą rękę. Ale czuć też wyraźnie, że Mann odrobiła prace domową i poznała klimaty południa. Poznała tamtejszych mężczyzn i los tamtych twardych kobiet. Zrobiła film w sposób jaki wydał jej się najodpowiedniejszy. Zarzut, że postaci są nakreślone pobieżnie też uważam za nietrafiony. Bohaterowie są cholernie mało wylewni, domyślam się, że to cecha tamtych okolic. Ja cieszę się, że Mann nie kazała im prawić dywagacji nowojrskich gospodyń domowych, czy wyluzowanych tekstów windsurfistów z Florydy. Tam w Texasie wszystko się rządzi swoimi prawami, nikt nic nie chce wiedzieć, każdy woli nie wścibiać nosa w sprawy innych i w takich warunkach toczy się śledztwo.
Ja polecam serdecznie. Choć nie jest to kino wysokich lotów ale na tle jednolitej papki jaką ostatnio dostajemy wyróżnia się.
Zwrócę uwagę dla tych, którzy jak ja starają się oglądać filmy w językach oryginału: jeśli nie jesteści pewni swojego angielskiego to załącie podpisy dla niedosłyszących. Część dialogów z typowym teksańskim akcentem może być trudna do zrozumienia dla niewyćwiczonego ucha. Ciekaw jestem waszych opini :) Pozdrawiam.

Borys_17

Rzeczywiście momentami było ciężko, głównie przez głównego bohatera oraz dźwiękowca, który w kilku scenach nie poradził sobie z doborem głośności dialogów do tła (no chyba że to była setka - ja tam się nie znam).

Film się całkiem przyjemnie oglądało, historia jest opowiedziana nienachalnie, bez silenia się na efekciarstwo itp.

ocenił(a) film na 8
Borys_17

Dawno nie oglądałem filmu w takim klimacie. Zdecydowanie za mało takich produkcji. Spokojny kryminał a jednak ogląda się do końca bez znudzenia. Historia sprawnie poprowadzona, bohaterowie jak dla mnie fajnie zarysowani, są dokładnie tacy jacy mieli być. Finał moim zdaniem zasługuje na szczególną pochwałę zamiast jakiejś brawurowej akcji taktyczne podejście do sytuacji, nie będę opisywał żeby nie psuć nikomu wrażenia.

Jak dla mnie dużym atutem jest ten małomiasteczkowy klimat i w niektórych momentach świetna muzyka dodatkowo ten klimat podsycająca. Obraz naprawdę warty polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones